Metalik Makyaj Nasıl Yapılır?

0
446

Metalik Makyaj Nasıl Yapılır?

2013 makyaj trendleri arasında metalik renkler ön planda! Peki metalik renklerde makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Biraz bahsetsek hiç fena olmaz :)

Zamana Dikkat Edin

Metalik renklerde makyaj yaparken zaman ayrımına dikkat etmek gerekli. Eğer günlük bir makyaj yapacaksanız sade ve hafif, gece makyajı yapacaksanız ise biraz daha yoğun ve iddialı olmalı. Gündüz yapılan makyajda örneğin ince çekilmiş metalik bir göz kalemi/likit yada doğal tonlarda metalik bir far kullanabilirsiniz.

Makyaj Bazı Uygulayın

Eğer metalik bir far yada göz kalemi kullanacaksanız öncesinde makyaj bazı yada krem far uygulamayı unutmayın. Bu şekilde metalik farın tutunabilmesi için uygun bir zemin hazırlamış olursunuz. Birçok metalik makyaj malzemesi çıplak cilde uygulandığında dağılmaya ve solmaya meyillidir. Bu nedenle başarılı bir metalik makyajın yolu makyaj bazından geçiyor.

Metalik Makyaj Nasıl Yapılır?

Dudaklara Metalik Renkler

Dudaklarınıza metalik renklerde ruj uygulamak hiç çekici bir fikir gibi gelmiyor değil mi? Fakat dudaklarınıza metalik renkler uygulamanın modern ve trend olduğu bir seçenek var. Koyu renkli bir ruj sürüp, dudaklarınızın ortasına hafif bir şekilde metalik far uyguladığınızda yukarıdaki gibi ombre bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sınırlandırın

Metalik makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise aşırı kullanımdan kaçınmaktır. Mesela yoğun bir metalik göz makyajı uyguladıysanız, yüzünüzün geri kalanını sade tutun. Dudaklarınızda metalik yada ağır renkte bir ruj kullanmaktan kaçının. Eğer dudaklarınızda metalik renkler kullandıysanız göz makyajınızı mat yada daha sade tutmaya özen gösterin. Kısacası metalik makyaj yaparken yüzünüzün tek bir bölgesine yoğunlaşın. Aksi halde abartılı ve kötü bir makyaja neden olabilirsiniz.

Renk Seçimi

Kendinize en yakışan metalik rengi bulmak için ten renginize ve göz renginize dikkat etmeniz gerekiyor. Koyu tenli ciltlere altın tonları yakışırken, açık tenli ciltler ise gümüş tonlarını çok iyi taşır. Metalik kahve tonları ise genellikle her iki ten rengine de uygundur.

Göz rengine göre metalik far seçimine gelirsek; metalik yeşil farlar ela gözlerin yeşilini ortaya çıkarır. Mavi metalik göz farı en iyi mavi gözlerde durur. Mürdüm rengi metalik farlar ise kahverengi gözlere yakışır.

Siz metalik renklerde makyaj yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.