Milano Moda Haftası: 2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

2
299

Modanın kalbi, moda haftalarıyla birlikte dünya turnesine çıkmış gibi görünüyor. Londra’nın ardından moda başkentlerinden sayılan Milano, ünlü tasarımcıların görkemli defilelerine ev sahipliği yaptı. Biz de sahne arkasına biraz göz atmak istedik. 2013-2014 sonbaharında göreceğimiz makyaj trendleri ve yeni yorumlamalarıyla karşınızdayız.

Kraliçe Tahtına Geri Dönüyor!

Dolce&Gabbana’nın modern kraliçesine bayıldık. Sade bir eyeliner uygulamasının ardından kırmızı ruj uygulandıktan sonra alt dudağın orta kısmına açık tonda bir pembe uygulanarak dudağın daha dolgun görünmesi sağlanmış. Orta çağ esintili tacı ile birlikte sizce de çok asil ve rafine bir görünüm yakalamamışlar mı? Marni defilesi sahne arkasında canlı kırmzı dudaklar hakimdi. Mat kırmızı rujunuzu sürdükten sonra mat bir far yada pigment kullanarak rengin canlılığını arttırabilirsiniz ya da Emperio Armani’nin Milan defilesinde kullandığı degrade kırmızı dudakları tercih edebilirsiniz. Bu görünüm için rujunuzdan bir ton koyu kalemle dudağı çerçeveledikten sonra rujunuzu uygulayıp, dudağın iç kısımlarına daha açık tonlarda turuncu-pembe bir dudak parlatıcısını hafifçe dokundurarak boyutlandırılmış dudaklara kolayca sahip olabilirsiniz.

milano-moda-haftasi-2013-makyaj-trendleri

2013-sonbahar-kis-makyaj-trendleri

GÖZLERİNİ VURGULA!

Gözleri ön plana çıkarmanın tek yolunun koyu renk farlar ve kalemlerden deçtiğine inanıyorsanız, tekrar düşünmenizi öneririz. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için gerekli tüm malzemeleriniz kahve tonlarında bir göz ve kaş farı. Jil Sander, Versace, Armani ve Blumarine gibi moda devleri bunu çok iyi bildikleri için iddialı kaş tasarımları, somon-kahve farların gücüyle çarpıcı ama bir o kadar da sade olmayı başarmışlar.

milano-makyaj-trendleri-2013

SÜPER CANLI GÖZLER

MaxMara ve Rimondi canlı gözler pembe yanaklar ve dudaklardan yana tercihini kullanırken sanki ilkbahar-yaz sezonuna henüz kapılarını kapatmamış gibiydiler.

2013-makyaj-trendleri

BUĞULU GÖZLERDE ISLAK ETKİ

Roberto Cavalli klasik dumanlı göz makyajına ıslak uygulama ve ışıltı ekleyerek hem boyut kazandırmış hem de ıslak bir etki bırakmış. Prada ise ıslak görünümü saçlara taşıyarak taze ,temiz ve seksi bir stil oluşturmuş. Ferre, sıcak kahve tonlarını tüm göz kapağına uygulayarak sonbaharın gelişini müjdelemek istiyor gibi.

2013-sonbahar-makyaj-trendleri

Modada da olduğu gibi güzellik ve makyajda da eskiye bir dönüş yaşandığı bir gerçek. Fakat makyaj artistleri, dokular ve renkleri kullanarak cildin ve kaşların ön planda olduğu, takma kirpiklerden ve doğal olmayan görünümlerden uzak, rafine ve modern kadın çizgisini belirlemeye devam ediyorlar.

Moda ve makyaj trendleri ve uygulamaları için StyleGlaze Blog!’u ziyaret edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. en çok sevdiğim makyaj tipi mat kırmızı dudaklar, pürüzsüz bir ten ve ve eyeliner! gözleri abartmayı çok sevmiyorum ama son görseldeki bronz kahve ve haki tonları tam benlik:)))
    çok güzel bir post olmuş cnm
    sevgiler:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here