Milano Moda Haftası: 2013 Sonbahar Kış Moda Trendleri

0
467

 
2013 sonbahar kış sezonunun moda trendlerine ışık tutan Milano Moda Haftası geride kalırken, yine hep yaptığım gibi öne çıkan trendleri sizinle sıcağı sıcağına paylaşmak istedim. Hadi başlayalım;

Baştan Aşağı Beyaz

Milano Moda Haftası: Öne Çıkan Trendler

Eğer takip ettiyseniz bilirsiniz, “Baştan Aşağı Beyaz” trendinden New York Moda Haftasında Öne Çıkan Trendler yazımda da bahsetmiştim. Milano Moda Haftası boyunca podyuma çıkan 2013 sonbahar kış koleksiyonlarından gördüğüm kadarıyla bu trendin yeri sağlamlaştı :) Baştan aşağı beyaz trendini uygulamak için mutlaka bembeyaz giyinmenize gerek yok. Beyazın kırık beyaz, krem rengi gibi tonlarını da işin içine katabilirsiniz.

Sıkı Kemerler

Milano Moda Haftası: Öne Çıkan Trendler

Giydiğiniz bir kıyafete hareket kazandırmanın en kolay yollarından biri nedir? Tabi ki kemer takmak! 2013 sonbahar kış koleksiyonlarında sıkıca bağlanmış, mankenlerin ince bellerini kucaklayan kemerli kıyafetler kullanılmıştı. İster elbise olsun, ister kaban, ister ceket. Üzerine takacağınız kemer ile siz de vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Transparan Detaylar

Milano Moda Haftası: Öne Çıkan Trendler

Transparan detaylar uzun bir süredir trendler arasında ve Milano Moda Haftasına göz attığımızda bu durum bir süre daha değişmeyecek gibi görünüyor. Transparan kıyafetlerle aranız nasıl bilmiyorum ama bu trendi uygulamak için podyumdaki mankenler kadar cesur olmanıza gerek yok. Küçük detaylar size yetecektir.

Mavinin Tonları

Milano Moda Haftası: Öne Çıkan Trendler

2013 sonbahar kış sezonunun rengi mavi olabilir mi? Milano Moda Haftası boyunca koleksiyonlarda o kadar fazla mavi tonu kullanıldı ki, bence olabilir :) Anlaşılan o ki geçtiğimiz sezon bordo renk bize ne ifade ediyorsa, 2013 sonbahar kış sezonunda da mavi öyle olacak.

Feminen Kabanlar

Milano Moda Haftası: Öne Çıkan Trendler

2013 sonbahar kış koleksiyonlarında dikkat çeken trendler arasında feminen görünen kabanlar da var. Geçtiğimiz sezonun oversize kabanlarının yerini 2013 sonbahar kış sezonunda bele oturan, eteği geniş kabanlar alacak gibi görünüyor. Bu da artık vücut hatlarınızı büyük boy kabanların içinde saklamamanız, daha kadınsı görünmeniz gerektiğini gösteriyor :)

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.