Milano Moda Haftası: 2014 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

0
500

Biten moda haftalarının ardından 2014 modasını değerlendirmeye devam ediyoruz. Paris Moda Haftasında defileler devam ededursun biz Milano Moda Haftasında hangi moda trendleri ön plana çıktı, göz atalım mı? İşte Milano Moda Haftasının ardından 2014 ilkbahar yaz sezonuna kısa bir bakış;

Sportif Görünüm

milano-moda-haftasi-2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri

Milano Moda Haftasında Gucci, Prada, Max Mara gibi isimlerin koleksiyonlarında dikkat çeken detaylardan biri sportif parçalardı. Bol kesimler, kapşonlular, fermuarlılar, çizgiler, hatta tozluklar. 2014 ilkbahar yaz sezonu için yeniden yorumlanan bu parçalar, sportif parçaların içinde bile seksi ve feminen görünülebileceğini gösterir gibiydi.

Bol Kısa Pantolonlar

milano-2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri

Bol pantolonlara hatırlarsanız daha önce New York Moda Haftasında da rastlamıştık. Buradan okuyabilirsiniz. Defilelerin Milano durağında ise bol ve kısa pantolonlar daha fazla ön plandaydı. Koleksiyonlarında bol pantolonlara yer verenler arasında Jil Sander, Armani, Etro gibi isimler bulunuyor.

Sanatsal Desenler

2014-moda-trendleri-milano

Milano Moda Haftasında sergilenen koleksiyonlar arasında öyle parçalar vardı ki, kendinizi sanat galerisinde gibi hissetmemeniz mümkün değil :) Göz alıcı desenler, canlı renkler, tablo gibi tasarımlar. Önümüzdeki sezon “sanatsal desenlerle” dikkat çekmeye hazır olun derim!

Göz Alıcı Çiçekler

2014-modasi-milano-moda-haftasi

Floral desenler Milano Moda Haftasında da podyumdaydı. Üstelik capcanlı renklerle ve dikkat çekici tasarımları ile. Sonuna kadar feminen bir görünüm sergilemek istiyorsanız Versace, Alberta Ferretti, Giorgio Armani gibi isimlerin koleksiyonlarında yer alan floral desenli parçalardan ilham alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here