Misafir Yazar: 2012 Plaj Modası

0
368

2012 plaj modasi belli oldu !

Birbirinden renkli plaj elbisesi ve çantalarına eşlik edecek hasır şapkalara ek olarak bol bol  baskılı desenlerin ön planda olduğu bikiniler mayolar  göreceğiz bu yıl sahillerde.

Retro esintiler dikkat çekerken, neon renklerin bu yılki hakimiyeti  mayo ve bikinilerde de esecek. Tropikal ve egzotik desenler,  fırfırlı modeller, örgülü – tokalı – taşlı – boncuklu çeşitler çoğunlukta..

Bunların arasından hepimizin tarzı beğenisi  farklı olsa da meşguliyeti ortak : Avuç içi kadar  bikiniciklerde güzel görünmek !

Marketlerin light ürünler köşesi yağmalanırken, kitapçılarda Dukan – Karatay diyet kitapları yok satarken ve hepimiz rejimdeyken,  Avrupa Cinsel Tip Kongresi’nde sunulan bir araştırmayı iletmek boynumun borcudur! Araştırma sonuçlarına göre kadınlar kendileri için 34-36bedeni ideal bulurken, erkekler  38-40 beden kadını beğeniyor!

Zayıflık görüntü yerine kullanılan bir sıfat olmaktan öteye geçti ve medyanın da etkisiyle adeta güzellik, güven ve başarının sembolü oldu. Modellerin, kadınların ortalama ağırlığından % 98 daha zayıf olduğunu düşünürsek, haftada 3-4 akşam TV seyreden kadınların, seyretmeyenlere göre kendilerini % 50 daha kilolu algılamaları nedense hiç şaşırtıcı değil !

Erkeklerin zayıf kadın sevmediğini ve  medyada yer alan modellerin normal olmadığını düşünürsek , soruyorum size;  kaçımızın ger-çek-ten zayıflamaya ihtiyacı var  ?

Bloguma beklerim: buradabirpsikologvar.blogspot.com
Twitter hesabım: twitter.com/#!/e_psikolog

Sevgiler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.