Misafir Yazar: Aseton Uçar, Yazı Kalır!

4
569

Merhabalar:) Bu hafta sizler için 2 farklı şekilde tırnaklara yazı deseni yaptım. İkisine de yabancı değilsiniz. İlki normal nail art ojeyle yazma, ikincisi gazete baskısıyla yazma. Her ikisinin tabanını da beyaz yaptım belirgin olması açısından. Ama kırık beyaz, kum beji ya da kakuleli kahve dermişim:) Siz anladınız ama tonları.

Şimdi rastgele istediğimiz şeyleri yazmaya başlayabiliriz. Ben kimi zaman şarkı sözü yazdım kimi zaman ilkokul 4 ingilizcesi kullandım:)

İlerlerken canım bir nazar boncuğu kondurmak istedi. Onu da şöyle yaptım:

Bitti bile! Güzel yazı dersinde gibi değil de defterin arkasına yazar gibi rahat olursak daha güzel görünüyor.

Gazeteyle baskı yapmayı bende ilk kez denedim ve ‘bundan sonra böyle geziyorum’ dedim. Biraz acemilik oldu ama en azından ne yapmamanız gerektiği konusunda yardımcı olabilirim:)

İhtiyacımız olanlar aşağıdaki gibi. Alkollü herhangi bir sıvı kullanabilirsiniz. Ben kolonya kullandım. Sade parlatıcım yoktu içerisinde simler olan bi tane vardı ve onu kullandım. Bu hoşuma gitmedi. Siz sade parlatıcı ojeyle yapın bence.

Taban için seçtiğiniz ojeyi sürüp iyice kurumasını bekliyorsunuz. Burası çok önemli. Ben biraz sabırsızlık ettim ilk başta hemen yapıştırdım gazeteyi ama kağıt tırnakta kaldı:) Oje kuruduktan sonra parmağınızı kolonyaya batırın ve kurumadan gazeteyi getirip tırnağınızın üstüne koyun. Aşırı bastırmanıza gerek yok o baskı her türlü çıkıyor. Biraz üfleyin bi kaç saniye sonra yavaşça kaldırın.

Baş parmağımdakine bakın, karikatürdeki konuşma balonunun şekli bile çıktı. Çok profesyonel görünmediğinin farkındayım ama nerede hata yaptığımızı biliyoruz en azından.

Umarım beğenmişsinizdir. İkisinin de ayrı bir yeri var denemenizi tavsiye ederim. Bloguma da beklerim buyrun bi postumu alın:) http://gkdone.blogspot.com/

Twitter adresim; https://twitter.com/#!/gulerbebeyim

Facebook sayfam; http://www.facebook.com/doneGK

Kendinize çok iyi bakın. Görüşmek üzere. Sevgiler..

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here