Misafir Yazar: Baharın Gelişini Siz de Hissettiniz mi?

6
316

Merhabalar, havalar güzelleştikçe biz de kendimizi daha iyi hissediyoruz. Güneş’i uzun zamandır bu kadar yakın ve sıcak hissetmemiştik. “Tamam, artık bahar da geldi yaz da geliyor.” diyenlerimiz çok oldu, biliyorum. Çünkü bir an önce yazın gelmesini isteyenlerden birisiyim ben de.

Tüm kış boyunca ojelerimde yaz esintilerini taşımaya çalışsam da pek işe yaramadı. Madem şimdi hava güzel, günler uzun ve çiçeklerin kokuları burnumuza geliyor, o zaman bahara uygun bir oje yapmanın tam zamanı. Bu senenin modası canlı ve neon renkler. Bu yüzden fırsatları kaçırmadan ojelerinizin arasına parlak ve canlı renkler katarsanız harika olur.

Bu kadar bıdı bıdıdan sonra sıra geliyor sizin için hazırladığım nail art sunumuna. 4 farklı renk seçip kolay bir taslak çıkardım sizin için. İstediğiniz renkleri kullanmak sizin elinizde, söz konusu tırnak olduğunda yaratıcılığınızı koyverin gitsin.

Bunlar seçtiğim 4 farklı oje ve bir de okulun panosundan yürüttüğüm minik toplu iğne. :)

İlk olarak yavruağzı ojeyi baş parmağa ve yüzük parmağına iki kat sürüyoruz.

Ardından mavi ile yavruağzını buluşturuyoruz.

İşin içine giren ten rengi oje ile alt katlar bitmiş oluyor.

Minik çilekler görür gibiyim. :)

Geliyoruz toplu iğnenin kullanılışına. Toplu iğne arkası ile diğer minik noktaları yapıyoruz ten rengi ojenin üzerine.

Ve neredeyse bitmiş oluyor. Geri kalan tek nokta minik çiçekleri baharın en güzel yerine kondurmak.

Çok fazla ayarını tutturamadığım fotoğraf boyutları için özür diliyorum. :) Acemice bir çalışma oldu benim için bu fotoğrafları birleştirmek bile. Umarım aklınızda yenilikleri canlandırabilmişimdir. Vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Sanatın diğer bir alanı edebiyata dair de şurada aktif olarak bıdı bıdılıyorum, beklerim: http://ozznurdgn.wordpress.com/

 

6 YORUMLAR

    • Merhabalar, beyaz kalem ojeyi ben yurtdışından almıştım fakat eminim bulabileceğiniz kozmetik dükkanları vardır. Sanırım en son ben Watsons’da görmüştüm. (Tam emin olmamakla birlikte.) :) Ama eğer bu şekilde bulamıyorsanız size çok kolay bir yöntem söyleyeyim, parlatıcı ojenizin fırçasını iki tarafından düzgün bir şekilde kesin ve ince bir fırça elde edin, kolayca kullanabilirsiniz o şekilde. Fazlalıkları keserek yanlardan ortada daha uzun bir fırça ucu elde etmiş olursunuz fakat dikkat fırçayı dipten keserseniz ortadan çıkıyor kıllar azaldığı için. O açıdan biraz dikkatle halledebilirsiniz. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here