Misafir Yazar: Gelinliğe Göre Mücevher Seçimi

0
410

Misafir Yazar: Gelinliğe Göre Mücevher Seçimi

Gelinliğiniz hazır mı? Cevap “evet” ise sıra gelinliği, en uygun mücevherlerle tamamlama zamanı gelmiştir o zaman!

En mutlu gününüzde güzelliğinizi tamamlayan ayrıntı, değerli taşlardan ve muhteşem tasarımlardan oluşan mücevherlerinizdir. Şüphesiz, mücevher seçimi stilinizin yansıması olacaktır.

Doğru mücevher seçimi yapabilmek için öncelikle gelinliğinizi seçmelisiniz. Özellikle mücevherlerinizi özel olarak yaptıracaksanız gelinlik modelinin mutlaka belli olması gerekir. Böyle mücevherlerin yapımı zaman aldığından gelinlik modeline karar verdikten hemen sonra mücevherleri düşünmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle yaka şekline göre gerdanlık yada kolye tasarımına karar verin.

•V yaka ile y şeklinde kolyeler,
•Straplez yada kayık yaka ile tasma, kısa kolyeler yada çok sıralı kolyeler,
•Kalp şeklindeki yakalarla da uzun y şeklinde kolyeler kullanılmalı,
•Boyundan askılı ya da tek omuzlu modellerde ise kolye takmamak sadece küpe kullanmak daha doğrudur.

Gelinliğiniz abartıdan uzak, sade bir model ise, boynunuzu süsleyecek gerdanlığınız sadeliğinize hareket katacak bir model olabilir. Özellikle su yolu pırlanta gerdanlıklar ve inci kolyeler her model gelinliğe yakışır. Gösterişli bir kolye tercih ettiyseniz küpelerinizi daha sade seçmelisiniz. Aynı şekilde gösterişli, sallanan bir küpeniz varsa gerdanlık seçiminiz daha sade olmalıdır.Misafir Yazar: Gelinliğe Göre Mücevher Seçimi

Parıltısıyla büyüleyen yakut, safir ve zümrüt gibi taşlar da bir gelinin görüntüsüne hareket ve canlılık katmak için idealdir. Ancak, çok detaylı gelinliklerle kullanımı karışık bir görüntü yaratabilir.

İncili mücevherlerinizi gelinliğin rengine göre seçmelisiniz. Gelinlik rengi olarak tercih edilen beyaz, kırık beyaz ve fildişi renklerde inci bulmak mümkündür.

Vintage çizgiler taşıyan bir gelinlik kullanacaksanız mutlaka vintage mücevherler kullanmalısınız. Vintage mücevher sahibi olmak her zaman mümkün olmayabilir. Bunun için gül kesim ( piyasada elmas olarak anılan) elmas mücevherler satın alabilirsiniz.

Çok abartılı bir gelinlik tercih ettiyseniz tek taş pırlantalı veya incili küpe ve kolyeler tercih edebilirsiniz.

Duvak, gelinliğin vazgeçilmez bir parçasıdır, eğer duvağınızda mücevherli bir taç kullanacaksanız diğer mucevherleri dengeli bir şekilde seçmeli, abartılı gerdanlık,küpe vs. kullanmamalısınız.

Tabii ki eller ve kollar boş kalmamalı…Alyansınızı sol elde kullanacağınız için sağ kola özellikle de pırlanta taşlı bir bileklik takabilirsiniz.

Bloguma da beklerim; lussostyle.blogspot.com

Görseller: Pinterest

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here