Misafir Yazar: Jennifer Aniston’dan Kaliteli Yaşamın 7 Altın Kuralı

0
276

Bu listenin esas sahibi, son günlerin en göz alıcı ve formda aktristlerinden biri olan Jennifer Aniston.

” Güzel olmak  her şey midir diye sorduklarında elbette hayır diyorum. Bu hiç bir zaman yeterli olmaz. Ama daha iyi bir hayat için kendinize daha çok zaman ayırmalı,kendinizi daha iyi hissetmelisiniz. Eh, güzellik seansları da iyi bir başlangıç!”

Henüz 30 larında genç bir kadın gibi dursa da görüntüsüne aldanmamak gerek çünkü Yunan asıllı güzel Jen 43 yaşında, bu da onun önerilerine kulak vermek için çok geçerli bir sebep :)

Uykuya Dikkat

”Yeterli bir uyku önemli. İyi bir uyku sayesinde hem metabolizmanız hızlanır hem cildiniz ışıldar hem de daha iyi hissedersiniz. ” diyor Jen.

”Erken uyanmak daha zinde olmanızı sağlar, gün içinde sağlıklı karar almanıza yardımcı olur.”

Sporu Sev

”Hollywood yıldızı olmanın bazı sorumlulukları var. Sürekli diyet ve egzersiz yapmalısınız. Ama asıl önemli olan bunu hayatınıza uyarlayan kişi de yine siz olmalısınız.  Bu yüzden egzersiz programımı kendim hazırlıyorum. Spor bana kendimi güvende hissettiriyor.”

Yoğun çalışma temposundan sporu asla eksik etmiyor. Her sabah yaklaşık 40 dk koşuyor. Eğer gün içinde vakti varsa antrenörüyle kardiyo çalışması yapıyor ve yoga onun vazgeçilmezi.  ”Bacaklarım yoga sayesinde artık daha formda ve kendimi çok daha güzel hissediyorum, istediğimi giymekte özgürüm.”

İhtiyacın Olanı Ye

Yunan asıllı olması onu tahmin ettiğimizden çok daha fazla etkiliyor,  ”Her zaman Akdeniz mutfağını sevdim. Buna bol kalorili tatlılar da dahil!” derken gülse de artık kendini dizginlemeyi öğrenmiş.

Sabahları mutlaka yumurta ve  peynir  tüketiyor ve vitamin takviyesi alıyor. Öğle yemeği ise ızgara tavuk ve salata. Akşamları ise bir yeşil elma ya da kavrulmamış çerez yiyor. Alkol yok. Tatlı yok.

”Alışması zordu ama şimdilerde yaşam tarzım bu. Unutmadan, haftada bir kaçamak yapıyorum. Tatlı değil ama soğuk bir bira her zaman favorim! Hiç bir zaman bir diyete tamamen bağımlı kalmadım, haftada bir kendime izin veririm. Siz de öyle yapın!”

Cildine İyi Bak

Jen ergenlik döneminden beri sadece Neutrogena ürünleri kullandığını söylüyor. Bunun dışındaki değişmez kuralları ise;  asla güneşte uzun süre kalmamak, ayda bir masaja gitmek, haftada bir buhar banyosu yaptırmak, makyajını çıkarmadan asla uyumamak ve cildini her koşulda temiz tutmak.

Parlak Saçlar

”Saçlarıma her zaman doğal yöntemlerle bakım yaptırım. Doğal bitki özlerinden oluşan maskeler, doğal yağlar her zaman vazgeçilmezim oldu. Saçlarımın nasıl göründüğü benim için çok önemli, bu ürünler sayesinde çok daha parlaklaşıyorlar.”

”Saçlarımı yıkadıktan sonra kuruması kendi haline bırakırım. Ayrıca iki ayda bir kesim yaptırıyorum.”

Kendini Saklama

”Önceden sadece siyah elbiseler giyerdim. Gardırobum bir ton kıyafetle doluydu ama ben hep aynı şeylere yapışırdım.”  Şimdilerde ise renkli ve zevkli kıyafetleriyle göz doldurmakta. Artık daha cesur.

”Öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Bugun çok mu mutlusun? Dolabını aç kırmızı ayakkabılarını kap, kimin ne düşündüğünü umursama. Sen yalnızca sensin. Utanarak ya da korkarak kendini mutsuz etme. İstediğini giymelisin, sana çok yakışacak!”

”Giydiklerin Özgüvenini tazelemeli.”

Kahkaha At

”Kalori hesaplarını unutun kahkaha atmak en yararlı egzersiz :) ”

  • Son olarak Jen birkaç güzel öğütte daha bulunuyor; Ne yapmak istediğine karar ver ve küçük de olsa bir adım at. Bazen bunun için etrafındakilerin de sana güvenmesi gerekir, bu yüzden etrafındaki insanlara dikkat et. Sevdiklerinle olmak ve kendini sevmek en önemlisi.

Bloguma beklerim; neyazsambilemedim.tumblr.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.