Misafir Yazar: Şeker Gibi Mumlar

0
561

Merhaba!

Pembe Ruj’un renkli ve heyecan verici haberlerle dolu sayfalarında bu ilk yazım olacak. Ben de bu ilki hayatıma giren yeni bir bağımlılık üzerine yazmak istedim.

İtiraf ediyorum ki, pek de mumsever sayılmazdım. Eskinin yegane ışık kaynağının artık nostaljik bir ürün olduğunu zannederken, mumun aydınlatmanın çok ötesine geçen dekoratif fonksiyonundan yıllarca habersiz kalmıştım. Ta ki bir gün, önünden defalarca geçtiğim Tay Mum’un kapısından içeri girene kadar!

Mumseverler için bir mabet sayılabilecek Tay Mum mağazasında, aslında herkes için vazgeçilmez olacak kadar güzel ürünler keşfettim. Mumlarla  neler yapabileceğime dair aklıma doluşan bir çok fikri sizinle paylaşmak istedim.

Baharın ılık havası, akşam olup da yerini tatlı bir esintiye bıraktığında, ister balkonunuzda akşam keyfinizi aydınlatmak için, isterseniz uzun ve bol sohbetli akşam yemeklerinde masanızı süslemek için, isterseniz bahçenizi Anadolu uygarlıkarından esinlenen hepsi ayrı bir heykel güzelliğinde mumlarla süslemek için Tay Mum’a gelebilirsiniz.

Önce konusu bile herkesin içini açan bahçe&balkon sezonuyla başlamalı sanırım. Şehir henüz boşalmadan, akşamları günün yorgunluğunu balkonda ya da bahçede çıkaranlar için müthiş önerilerim var. Örneğin brüt beton görüntüsünü bambaşka bir havaya büründüren rengarenk beton mumlara ne dersiniz? Pembeler, fuşyalar, fıstık yeşili, turkuaz, sarı ve turuncu mumlar boy boy, silindir, küre ve dikdörtgen formlarında yapılmış.

 

Eğer İstanbul’da bahçe keyfi yapma şansınız varsa, bahçenizi fenerlerle süsleyebilir, pergolanıza tutturabileceğiniz veya ağaçlara asabileceğini kandil mumlarla alacakaranlıktan itibaren bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz. Daha farklı bir ürün arıyorsanız, rengarenk yüzen mumları deneyin. Üstelik bunun için süs havuzuna da ihtiyacınız yok. Sevimli bir galvaniz ya da renkli kovaya biraz su koymanız yeterli. Yüzen mumlarınıza mis kokulu yapraklar ya da yasemin çiçekleri de eşlik edebilir.

 

Havanın ısınmasıyla evlerimizdeki davetsiz misafirlerizmiz sivrisinekler için de zarif bir çözüm arıyorsanız Citronella mumları deneyin. Siz bu zarif ve hoş kokuyla evin havasını değiştirirken sivrisinekleri de nazikçe reddetmiş olacaksınız.

 

Bahar ve yazın etkisi sofralarda da kendini hissettirmeyi başladı. Yeşilin tüm tonları, tazecik sebze yemeklerine, hafif zeytinyağlılara işaret ederken rengarenk meyveler de sofranın vazgeçilmezi olmaya başladı. Bu renk şölenini şamdan mumlarla desteklemeye ne dersiniz?

Unutmadan, yine yepyeni ürünlerinden cupcake mumlar, cam kasesindeki dondurma mum ve pembe beyaz pasta mum da dekorasyonunuza canlılık katabilir.

 

Bulunduğunuz ortama büyüleyici, mis gibi kokular yaymak isterseniz kokulu mum serisi tam sizin için. Özellikle Japonya’da oldukça popüler olan sakuraların yani kiraz ağacı çiçeklerinin kokusu ve ametist kokusu favoriniz olacaktır.

Bu şirin mumlara kavuşmak için Tay Mum’un web adresinden online alışveriş yapabilirsiniz. Ya da mağazalarını ziyaret edip, birbirinden güzel mumların arasında kaybolabilirsiniz!

Bu arada, bu ürünleri sevdiklerinize hediye etmek isterseniz şık ambalajlarında çok zarif göründüklerini de eklemeyi unutmayayım!

 

www.taymum.com.tr

www.twitter.com/taymum_

www.facebook.com/taymum

www.pinterest.com/taymumpins

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.