Misafir Yazar: Tırnaklara 6 Farklı Leopar Deseni Yapımı

6
590

Öncelikle merhaba herkese. Bu Pemberuj’daki ilk postum. Bundan sonra zaman zaman bir araya geleceğiz:)

“Nail art” serisini hepinizin sevdiğini düşündüğüm leopar deseniyle açıp, bu meseleyi sonsuza kadar kapatalım istedim.  Ben sizin için 6 farklı desen yaptım fakat bunun bir sonu yok. Tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış.

1. desende boyamaya tırnağın en üstünden başlıyoruz. İnce uçlu nail art ojeler kullanmamız hata oranını azaltacaktır. Araya altın sarısı sürüp son olarakta en uca yine siyah sürüyoruz. Leopar efektini daha iyi yansıtabilmek adına, açık kahverengiyle ya da farklı bir renk ojeyle minik darbeler yaptıktan sonra siyahla etrafını kesik kesik çevreliyoruz. Çok düzgün yapmak için ter dökmeye gerek yok. Ne kadar yamuk olursa o kadar doğal görünüyor.

2. desende su yeşili ojeyi sürdükten sonra üste minik beyaz bir üçgen çizip içini dolduruyoruz. Bu renklerin duruluğuna yakışır şekilde sade siyah leoparlar çiziyoruz.

Aşağıdaki desenleri de aynı mantıkla tamamladım. Sadece renklerle oynadım.

Bu işin en güzel yanı çok vakit alıyormuş gibi görünmesi ama gerçekten öyle değil. Sağ elinize yapamıyorsanız, yapmayın. Orayı sade düz renk bırakın. Yinede vaktim yok diyorsanız sadece yüzük parmaklarınızın tırnaklarına yapabilirsiniz. Maksat hareketlilik. “Yoo benim işim olmaz ben kırmızıyı sürer çıkarım” diyorsanız da, size kötü bir haberim var; artık kokoşluk o kadar kolay değil:)

Umarım faydalı olmuştur ve beğenmişsinizdir. Bugün ki ödevimiz leopar denemek olsun. Geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

Ayrıca beni blogumdan da takip edebilirsiniz. Sevgiler  http://gkdone.blogspot.com/

6 YORUMLAR

  1. wowww süper görünüyorlarmış :) bu kadınlar güzellik için herşeye katlanırlar ve denerler bu yaz milletin tırnaklarında değişik modeller çıkabilir…eğlenceli olacak bakalım bende takipçilerime bana tırnaklarınızı yollayın diye yazımı yazsam ne yapsam :)yok benim bloguma yakışmaz ama buraya yakışır nasıl misafir blogçuluk varsa insanlar da takip ettikleri sitelerde gördüklerini yada kendi yaptıklarını resimleyip yollasa ve sizden gelenler köşesi olsa güzel olur:)bende katılırım diyecem ben ne anlarım oje sürmekten dimi :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here