Modası Asla Geçmeyecek 5 Bayan Pantolon Modeli

0
96

Luisa Capetillo, 1919 yılında Puerto Rico’da, pantolon giydiği için hapse atıldı. Hakkındaki suçlamalar bir süre sonra düşürülen Capetillo, bölgede insan içinde pantolon giydiği görülmüş ilk kadındı. Bu olayı takip eden yıllarda, kadınlar tahmin edebileceğiniz gibi git gide daha fazla pantolon giymeye başladılar ve zaman içinde pantolon – kaçınılmaz olarak – erkekler için olduğu kadar kadınlar için de vazgeçilmez bir giyim ürünü haline geldi.

Moda tarihi boyunca, farklı trendler altında gözümüzün önünden çok sayıda bayan pantolon modelleri gelip geçtiyse de, bazı modeller haklı olarak hiçbir zaman unutulmayacak klasikler arasına girdiler. Bu yazıda da size bu modellerden bahsedeceğiz.

İşte, moda ve son trendler ne kadar değişirse değişsin, popülerliğini asla yitirmeyecek, sizi her zaman şık, karizmatik ve trend gösterecek olan, modası geçmeyen kadın pantolon modelleri:

1 – Jean

37ef714d5c5e582d24a50d34c18a322f

Jean, kadın veya erkek, bütün giyim ürünleri içinde en sık tercih edilen parçalardan bir tanesidir. Fakat söz konusu kadın pantolonları olduğunda, 1950’li yıllarda patlayan ve o zamandan beri vazgeçilemeyen jeanlarin yeri ayrıdır. Evden okula, deniz kenarından ofise, hemen hemen her yerde, her zaman rahatlıkla giyilebilecek olan jean modelleri; konfor, sağlamlık ve şıklığı bir araya getirirler.

2 – Yüksek Bel Panton

women_pants4

Farklı zamanlardan defileler izlemeniz halinde, dönemin modası ne kadar değişirse değişsin, yüksek bel pantolonların her zaman podyumda olduğunu görebilirsiniz. Çekici bir tarz yaratmak isteyen bayanların ilk tercihlerinden yüksek bel pantolon modelleri, özellikle de gömlek ve topuklu ayakkabılar ile kombinlendikleri zaman ortaya son derece tarz bir görüntü çıkartırlar.

3- Dar Pantolon

Skin-tight-printing-trousers-woman-seamless-striped-coloured-drawing-or-pattern-Stretch-pants

Dar pantolon; kendine güvenen, cesur bir tarzı olan ve dolayısıyla iddialı giyinmeyi seven kadınların dolaplarından eksik olmayan bir parçadır. Vücudu saran, hatları daha belirgin kılan dar pantolon modelleri, tarzı ile dikkat çekmek isteyen bayanlar için ideal olan, her zaman trend olarak kalacak ürünlerden.

4— İspanyol Paça Pantolon

Womens-Flared-Jeans-Are-In-Style-For-2015-17

İspanyol paça pantolon, Moda ile ilgili olsun olmasın ismini duyan herkesin aklında bir resmin belireceği, dünyadaki en popüler giyim ürünlerinden bir tanesidir. Altın çağını 70’li yıllarda yaşayan, daha sonra da ne kadar zaman geçerse geçsin moda dünyasının güncel bir parçası olarak kalmayı başaran İspanyol paça pantolon modelleri, kendine özgü ve rahat bir tarzı olan bayanlar için ideal.

5- Keten Pantolonlar

il_570xN.777782991_kylt

Hem rahatına, hem de şıklığına düşkün bayanların ilk tercihi keten pantolonlar… Özellikle havanın diğer birçok pantolon modeli için fazla sıcak olduğu zamanlarda ferahlık ve konfor ile birlikte şıklık da sağlayan keten pantolon modelleri, bayanlar pantolon giymeye devam ettiği müddetçe onların favorileri arasında yer alacak.

Türkiye’de kadınlar için pantolon çeşitlerini Jimmy Key’de bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here