Muhteşem Yemeklerin Sırrı Süper Anne’de

0
233

super-anne

Yemek yapmak bir sanattır. Sabır, emek, özen ve özveri ister. En önemlisi de içine biraz da sevgi katıldığı zaman işte o yemek gerçekten beslenmenin çok ötesine gidip, sizi lezzet dolu ve keyif veren bir yolculuğa çıkartır.

Yemek yapmak kişiyi dünyevi sorunlardan arındıran, ruhu dinlendiren, keyif ve huzurun birleştiği bir terapidir. Zor geçen bir günün ardından kişinin rahatlamasına yardımcı olabilir.  Hatta fonda kullanılan yumuşak bir müzik eşliğinde belki de dünyadan soyutlanmanıza bile yol açabilir.

Ve diğer bir önemli nokta da yemeğin kimler için ve nasıl bir akşam için hazırlandığıdır. Eğer yemeği sevdiğiniz insanlarla birlikte geçireceğiniz bir akşam için hazırlıyorsanız dünyanın en zevkli işi haline gelir. Tüm ailenin ya da dostların bir masada toplanacağı, bir bayram sofrası, yılbaşı,  yıldönümü, bir doğum günü ya da sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz, sonrasında belki bir maç ya da film izleyeceğiniz bir akşam için hazırlanan yemek muhteşem bir ziyafete dönüşebilir.

Bütün bir gün boyunca mutfakta özenle seçtiğiniz malzemeler ile en özel tarifleri kullanıp içine sevginizi katar, sabırla biribirinden lezzetli yemeklerinizin pişmelerini beklersiniz. Belki de tatlıların soğumalarını, şerbetlerini çekmelerini de. Salata içinse birbirleriyle  en uyumlu malzemeleri seçer ve her bir malzemeyi büyük bir özenle doğrarsınız. Daha sonra sofra hazırlığına başlanır, ”misafirlik porselen” ler çıkartılır vitrinden. Masada büyük bir uyum ve düzen içindeki yerlerini alırlar. Derken tüm hazırlıkların, tüm bu tatlı yorgunluğun meyvesini vereceği vakit gelir.  Bütün bir gün nasıl çabuk geçti anlamadan kendinizi ve sevdiklerinizi birlikte aynı masada oturuyorken bulursunuz.

Misafirleriniz tabaklarındaki ilk lokmayı ağızlarına aldıklarında ise sizin için günün en heyecanlı anı gelip çatmıştır. O saniye durup beğenip, beğenmediklerini, yemekler hakkında neler düşündüklerini ve neler söyleyeceklerini beklemeye başlarsınız. Ve sonra duyduğunuz birbirinden güzel, birbirinden anlamlı ve özel onca yorumdan sonra o tatlı yorgunluktan sıyrılıp yaptığınız işle gurur duyar ve bundan çok büyük keyif alırsınız.

İşte siz de sevdiklerinizle yediğiniz yemekleri birer ziyafete dönüştürmek için biribirinden farklı, birbirinden özel yemek tariflerine, muhteşem tatlıların tariflerine http://www.superanne.org/  adresinden ulaşabilirsiniz. Aradığınız yemek tariflerine kolayca ulaşabilmeniz için kategorize edilmiş her bir yemek çeşidine, en pratik yemek tariflerine ve ayrıca günlük hayatınızı kolaylaştıracak çözümlere ulaşmak için  http://www.superanne.org/  adresine tıklamanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.