Mükemmel Bir Güzellik Uykusu İçin 6 Öneri

0
234

Bugün sizlerle İsveç’te yapılan yeni bir araştırmanın sonucunu paylaşmak istiyorum. Araştırma sonucunda yeteri kadar uyuyanların, diğerlerinden daha çekici göründüğü ortaya çıkmış. Bu nedenle ben size iyi bir güzellik uykusu için nelere dikkat etmeli biraz bahsetmek istedim. Başlayalım;

Uykudan önce alkolden uzak durun

Yeni yapılan bir araştırmaya göre; alkol uyumamıza yardımcı oluyor fakat bu uyku en derin ve kaliteli bir uyku olmuyor. Bildiğiniz gibi uyku kalitesinin de vücudumuzun, cildimizin yenilenme ve canlanması ile yakın ilişkisi var. Bu nedenle güzellik uykumuzdan önce alkol almıyoruz :)

Saten yastık kılıfı kullanın

Yastık kılıfınızı hemen bir saten kumaşla değiştirin. Saten kılıf, yüzünüzde iz bırakmaz ve cildinizin pürüzsüz kalmasını sağlar. Ayrıca saçınızın karışmasını da engeller.

Nemlendiriciyi unutmayın

Yatağa girmeden önce mutlaka el ve ayaklarınızı nemlendirin. Böylece sabah el ve ayaklarınız akşamkinden daha yumuşacık olacaktır.

Sırt üstü uyuyun

Araştırmalar göstermiş ki, sırt üstü uyumak bizi kırışıklıklardan koruyor. Güzel haber :)

Hava nemlendirici kullanın

Hava nemlendirme makineleri harika bir yardımcı. Yatağa girmeden önce çalıştırın, cildinizin ertesi gün daha nemli ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Uykusuzluk kilo almanıza neden olur

Evet, doğru. Eğer yeteri kadar uyumuyorsanız, bu sizin gün içerisinde daha iştahlı olmanıza ve dolayısı ile daha fazla kilo almanıza neden olur. O yüzden uykusuz kalmıyoruz kızlar :)

Evet güzellik uykumuzun püf noktaları bunlar, o zaman hepinize “iyi uykular” diliyorum :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.