Mükemmel Nude Dudaklar İçin 7 Adım

3
1086

Nude, çıplak, doğal ne derseniz… En iyi nasıl uygulayabilirsiniz, işte püf noktaları burada kızlar :) Ben nude dudakları en çok dikkat çekici bir göz makyajı ile beraber kullanılınca seviyorum. Gün içerisinde doğal görünen bir makyajın tamamlayıcısı da olabilir elbette. Tercih sizin.

Evet başlıyoruz;

1. Ruj Rengi Seçimi

Nude ruj seçerken ten rengini göz önüne almanız oldukça önemli. Çünkü doğru rengi seçmediğiniz zaman hasta gibi görünebilir ya da dudaklarınız tamamen silikleşebilir. Küçük bir ipucu; açık tenliler şeftali ve pembe tonlarındaki, orta/koyu tenliler ise daha sıcak tonlardaki nude rujları tercih etmeli.

2. Peeling

Ruj renginiz ne olursa olsun, önce pürüzsüz bir yüzey ile işe başlamalısınız, ki nude dudaklar renkli rujlara oranla pürüzleri daha fazla göz önüne serer. Peeling, dudaklarınızdaki ölü derileri temizler ve size yumuşak bir ortam hazırlar. Daha önce dudaklarınıza yapabileceğiniz 3 peeling formülü paylaşmıştım, buradan inceleyebilirsiniz.

3. Dudak Balmı

Üçüncü adım olarak çok yapışkan ve parlak olmayan bir dudak balmı uygulayın. Balm, dudaklarınızdaki nemi hapseder.

4. Kapatıcı

Nude ruj sürerken sık yapılan hatalardan biri kapatıcı uygulamamaktır. Dudaklarınıza mutlaka kapatıcı sürün. Kapatıcıyı önce dudaklarınıza uygulayın, sonra da dudak çevresine yayın. Bu adım, dudaklarınızın doğal rengini kapatarak, daha iyi bir sonuç almanızı sağlar.

5. Dudak Kalemi

Nude rujlar, dudaklarınızın çerçevesinin kolayca kaybolmasına neden olur. Bu nedenle rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi ile belirginleştirmelisiniz. Kaleminiz ten renginizden bir ton koyu olmalı.

6. Şimdi Ruju Sürme Zamanı

Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Rujunuzu nemlendirici formüle sahip olanlardan seçmeyi unutmayın.

7. Parlatıcı

Dudaklarınıza hafif, renksiz ya da soluk pembe bir parlatıcı sürebilirsiniz.

Hazırsınız!

3 YORUMLAR

  1. yaaaa.. Aklına geldiğim için çok sevindim açıkçası, teşekkür ederim.. Koyu renk rujlara elim pek gitmiyor artık. Sürüyorum, içime sinmiyor, siliyorum. Geçen hafta 2 tane pink nude ruj aldım.. stok mu yapıyorum ne :D

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here