Mutluluk Veren 8 Besin !

0
166

1. Çikolata :

Çikolatanın mutluluk hormonu salgılamaya yardımcı olduğunu bilmeyeniniz yoktur sanırım :) Bu yüzden çikolata listemizin başında.

2. Avokado :

Bilim adamları folik asit yönünden zengin olan bu besinin enerji seviyenizi yükseltebileceğini söylüyor. Eğer moralinizin bozukluğunu bir kenara bırakıp biraz gülümsemek isterseniz avokado size yardım edecektir.

3. Kırmızı Biber :

Kırmızı biber endorfin seviyesini yükseltir, yemeğinize biraz kırmızı biber eklemek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

4. Sarımsak :

Kötü kokusunu saymazsak sarımsak oldukça yararlıdır. Vücudunuzun kan dolaşımını düzenler. Kan dolaşımı hızlandığı için kalbin kan pompalamak için çok enerji harcamasına gerek kalmaz, böylece kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Sakızınızı unutmayın :)

5. Kurt üzümü :

Kurt üzümünü bulmak biraz zor olabilir ancak erkeklerde testosteron seviyelerini yükselten, ruh halini düzelten, anti-oksidan kaynağı bir besindir.

6. Bal :

Balda bulunan “fruktoz” olarak adlandırılan doğal şeker, enerji seviyelerinizi yükseltir, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Kahvaltıda bal tüketmek ya da soğuk kış günlerinde içeceğinize koymak çok iyi bir fikirdir.

7. Kabak Çekirdeği :

Kabak çekirdeği, ruh halinizi düzenlenmeye yarayan hormon düzeylerini artırabilir.

8. Badem :

Bu sizi şaşırtabilir, ama badem kan dolaşımına yardımcı olan amino asitlerle dolu. Biraz bal ile karıştırarak yiyebilirsiniz.

Yararlanılan Kaynak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here