New York Moda Haftası: 2015 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

0
653

2015-sonbahar-kis-makyaj-trendleri-4

Merhaba,

Daha önceki yazımda “2015 Sonbahar Kış Moda Trendleri” hakkında yazmıştım. Peki önümüzdeki sezon hangi makyaj trendlerini göreceğiz diye merak ediyorsanız, sizin için ilgimi çeken üç ayrı göz makyajı trendinden bahsetmek isterim. İlham almak için önümüzdeki sezonu beklemenize gerek yok, isterseniz hemen denemelere başlayabilirsiniz :)

Asi

2015-sonbahar-kis-makyaj-trendleri

New York moda haftası boyunca öne çıkan göz makyajlarından biri kesinlikle “asi görünümlü göz makyajı”. Asi diyorum çünkü, eyeliner ve göz kaleminizi klasik ve belli bir kalıba göre kullanmanız gerekmiyor. İçinizden geçen yaratıcı fikirleri göz makyajınıza yansıtmakta özgürsünüz! Adeam, DKNY, Marc By Marc Jacobs, Suno, Cushnie Et Ochs ve Rebecca Minkoff, modellerine asi göz makyajı yapanlar arasında.

Üç Boyutlu Süslemeler

2015-sonbahar-kis-makyaj-trendleri-2

Swarovski süslemeler bu sefer sadece koleksiyonlardaki parçalarda değil, modellerin makyajında da kullanıldı :) Rodarte defilesinde yer alan modellerin gözlerinin altına Swarovski taşlarından oluşan bir çizgi çekildi. Peki ya Ohne Titel’in defilesinde tırnaklarda değil de modellerin göz makyajında kullanılan havyar manikürüne ne demeli? Anlaşılan o ki önümüzdeki sezon göz makyajında üç boyutlu süslemeler popüler olacak.

Metalik Renkler

2015-sonbahar-kis-makyaj-trendleri-3

Son olarak diğer makyaj trendlerine oranla daha uygulanabilir olan “metalik renkli” göz makyajından bahsetmek mümkün. Zac Posen, Karen Walker, Mara Hoffman, Monique L’Huillier gibi ünlü isimlerin defilelerinde metalik renkli farlar kullanılarak yapılan makyaj örneklerine rastlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.