New York Moda Haftası: 2016 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

0
455

Moda haftaları devam ederken, 2016 ilkbahar yaz moda trendleri de şekillenmeye başladı. Öncelikle New York moda haftasını değerlendirerek önümüzdeki sezonun trendlerini yavaş yavaş tanımaya ne dersiniz? Hadi o zaman gelecek sezon bizi neler bekliyor bir göz atalım;

Açık Omuzlar

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri

New York moda haftasında öne çıkan moda trendlerinden biri açık omuzlu kıyafetlerdi. Askılı yada kolsuz kıyafetlerden bahsetmiyorum. Ünlü modacılar, omuzlara daha fazla dikkat çekmek için pencereli kıyafetler tasarlamış. Örgü kıyafetlere de bu dokunuş eklenerek daha havadar ve seksi bir görünüme kavuşturulmuş.

Parlak Kumaşlar

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-2

Koleksiyonlarda yer alan bir başka detay ise parlak kumaşlar. Payetli yada parlak kumaş kullanılarak yapılan kıyafetler arasında günlük olarak kullanılabilecek parçalar da yer alıyor, gece kıyafetleri de. Altuzarra, Carolina Herrera, Prabal Gurung, Rodarte gibi ünlü isimler bizi önümüzdeki sezon gardırobumuza şıkır şıkır parçalar eklemek için teşvik ediyor.

Püsküller

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-3

Püsküller, 2016 ilkbahar yaz sezonunda yeniden aramızda. Ama bu sefer koleksiyonlarda daha az bohem, daha fazla modern formda tasarımlar bulunuyor. Lela Rose, Cynthia Rowley, Oscar de la Renta koleksiyonlarında püskül detaylarına yer veren isimlerden bazıları.

Fırfırlar

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-4

2016 ilkbahar yaz koleksiyonlarında kendine yer bulan detaylardan bir diğeri de fırfırlar. Jason Wu, Proenza Schouler, Zac Posen ve Michael Kors gibi isimler bu trende öncülük yapanlar arasında. Fırfırlı kıyafetleri çocuksu buluyorsanız yeni sezonun modern tasarımlarına bir göz atmanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here