NYFW: 2015 İlkbahar Yaz Ayakkabı Trendleri

0
916

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-modelleri

Merhaba,

2015 ilkbahar yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı New York moda haftası sona erdi. Peki moda haftasının ardından kafamızda önümüzdeki sezonla ilgili hangi fikirler oluştu? Ben ilk olarak biz kadınların almaktan en fazla hoşlandığı ayakkabılarla başlamak istiyorum :) İşte önümüzdeki sezonun ayakkabı modellerinden bazıları!

Bağcıklı Sandalet Ayakkabılar

New York moda haftasında sergilenen 2015 ilkbahar yaz koleksiyonlarında dikkatleri çeken ayakkabı modellerinden biri bağcıklı sandaletlerdi. Aslında çok da yeni bir trend olduğunu söyleyemeyiz, çünkü geçtiğimiz sezon oldukça severek kullandık zaten. Michael Kors, Nonoo, Cynthia Rowley gibi isimlerin defilelerine baktığımızda görüyoruz ki ister bilekten bağlamalı olsun, isterse de diz altına kadar uzansın, önümüzdeki sıcak sezonun popüler ayakkabı modellerinden biri yine bağcıklı sandaletler olacak.

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-modelleri

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-modelleri-2

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-modelleri-3

2015-ilkbahar-yaz-ayakkabi-modelleri-4

Batıdan İlham Alınmış Ayakkabılar

Önümüzdeki sezonun koleksiyonlarında ayrıca Western temasından esinlenilerek tasarlanan ayakkabı modelleri de yer alıyor. Victoria Beckham, Marissa Webb ve Tommy Hilfiger, mahmuzlar ve metal süslemelerle ayakkabı tasarımlarında Western temasını kullananlar arasında. 2015 ilkbahar yaz sezonunda siz de bu ayakkabı modelleri ile biraz maskülen bir tarz yaratabilirsiniz.

Marissa-Webb-Spring-2015

Tommy-Hilfiger-Spring-2015

Western-Influence

Colorblock / Çok Renkli Ayakkabılar

Önümüzdeki sezon tam da bahar havasına uygun, rengarenk ayakkabılar ayağımızda olacak. Özellikle “colorblock” yani iki yada daha fazla düz renkten oluşan ayakkabı modelleri dikkat çekenler arasında. Topukları ayrı renk, bilek bantları ayrı renk olan bu ayakkabı modelleri ile sıcak sezonun neşesini ayaklarınıza taşıyabilirsiniz :) Anna Sui, Creatures of the Wind ve Carolina Herrera bu trendin öncülerinden.

Carolina-Herrera-Spring-2015

Colorblock

Creatures-Wind-Spring-2015

Flatform Ayakkabılar

2015 ilkbahar yaz sezonunda karşımıza çıkacak olan modellerden biri de “flatform” yani düz tabanlı topuklu ayakkabı modelleri. Richard Chai, DKNY, Derek Lam gibi isimler 70’lerin modasını günümüze geri kazandırıyor. İnce topukları sevmeyen ama ayakkabısının yüksek olmasını isteyenler yada farklı bir tarz yakalamak isteyenler için uygun bir model olabilir.

DKNY-Spring-2015

Flatforms

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here