Oje Kurutmanın 5 Pratik Yolu

15
5585

Özellikle sıcak yaz günlerinde kurumak bilmeyen ojeler moralinizi bozmasın. İşte kurutma süresini azaltacak çok basit öneriler;

Saç Kurutma Makinesi

Elinizin altında bulunan bir kurtarıcı; saç kurutma makinesi :) Şu sıcak yaz günlerinde kendisine saç kurutmak için ihtiyaç duymasak da, ojelerimizi daha hızlı kurutmak için kullanabiliriz. Dikkat etmeniz gereken; kurutma makinesini “soğuk” ayarında çalıştırmak ve tırnaklarınıza çok yaklaştırmamak.

Buzlu Su

Bir kabın içerisini buzlu su ile dolduruyoruz, tırnaklarımızı boyadıktan sonra bu suyun içerisine sokuyoruz. Bir dakika kadar beklettikten sonra ojelerimizin hıphızlı kuruduğunu görüyoruz :) Pratik değil mi? Burada tam tersinden de bahsetmek mümkün, ojelerinizi temizleme konusunda sorun yaşıyorsanız bir kap sıcak su yardımcınız olabilir.

Dondurucu

Soğuk, ojenin hızlı kurumasını sağlıyor demiştik değil mi? Biraz çılgınca gelebilir ama gerçekten aceleniz varsa tırnaklarınızı birkaç saniyeliğine dolabın dondurucusuna sokabilirsiniz :) İşe yarayacaktır.

İncecik Katlar

İnce bir şekilde sürülen katlar daha hızlı kurur, bundan yola çıkarak ojenizi iki kalın kat yerine, üç incecik kat olarak sürün. Her kattan sonra kuruması için bir süre bekleyin. Bunun işinizi uzatacağını düşünebilirsiniz ama tam tersine kuruma süresini azaltacaktır.

Spreyler

Oje kurutan spreyler de işinizi kolaylaştırabilir. Aynı şekilde pişirme spreylerinin de etkili olduğunu biliyor muydunuz? Eğer mutfağınızda pişirme spreyi kullanıyorsanız ondan faydalanabilirsiniz :)

Sizin bildiğiniz bir yöntem var mı peki?

görsel: beautylish.com

15 YORUMLAR

 1. ben de tırnaklara biraz sirke sürüp kuruduktan sonra oje sürmenin oldukça hızlı kuruttuğunu duymuştum ama henüz denemedim sirkenin kokusundan çekiniyorum sanırım :)

 2. arkadaşlar size tavsiyem flormar ojelerinden kullanmanız dier ojeler ge kuruyr flormar daha cabuk kuruyor zaten kaliteli ve kalıcı. pek fiyat farkı yok normal ojeler 1 ve 1.5 arası flormar da 1 .75 ve 2 tl yani

  • Ben normal ojeyi 3 tl alıyorum flormarda ayni aliyorum
   En son pastel aldım hızlida kurudu üfleyerek tabiki
   Ama bencede flormar daha iyi

 3. Sephoranın ojeleri en çabuk kuruyan ojeler ikinci parmağa geçmeden kuruyo diyebilirim benim dolabım sırf sephora ve flormar ojeleri ile dolu sizede öneririm

 4. en iyisi üfür bekle gece yatarken südüğümüz ojrlerde sabah kalktıgımızda üzeri pürüzlü oluyo ben ondan da oek hoşlanmıyorum eger öyle şikayeti olan arkadaslarım varsa tavsiyem; Asetonu çok az peçeteye dökün ve hafif bastırmadan silin oje çıkmaz ve üzerindeki bozuk ojeler kayboluyor denedimm:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here