Ojeniz Hızlı Kurusun !

0
229

Bu sıcak havalarda sürdüğünüz ojeyi kurutmak da zorlaşır. Eğer tırnaklarınızı biraz daha hızlı kurutmanın yollarını arıyorsanız, yazının devamına bir göz atın :)

Eskilerden kurtulun : Ojeler eskidikçe kuruma süresi uzamaya başlar. Bu yüzden eski ojelerinizi atıp, yerine yenilerini alın.

Havaya dikkat : Söylemeye gerek yok ama sıcak ve nemli ortamlarda oje sürmekten kaçınırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Bu yüzden klimayı çalıştırın :)

Katlar : Eğer ojenizi birkaç kat sürerseniz, kuruma süresi de katlanacaktır. Düz ve ince bir şekilde sürün ojeyi. Ve diğer kata geçmeden bir öncekinin kurumasını bekleyin.

Kurutan ürünler : Daha hızlı kuruma süresi için çabuk kuruyan ojeleri tercih edin. Ya da ojeyi hızlı kurutan ürünleri. Mesela  Sally Hansen’s Insta-Dri Speed Dry Drops ya da Sephora by OPI’s quick dry spray kullanabilirsiniz.

Kurutma makinesi : Tırnak kurutma makinesi de kullanabilirsiniz. Hatta saç kurutma makineniz de işe yarayabilir. Fakat dikkatli olun, yüksek hızdaki hava akımının sonucunda baloncuk oluşabilir.

Buz : Bir başka alternatif ise tırnaklarınızı biraz kurumaya bıraktıktan sonra buzlu kaba sokmanız.

Kaynak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here