Pahalı Ürünler Kullanmadan Genç Görünmenin 7 Yolu

1
250

Olduğunuzdan daha genç görünmenin yollarından biride botox, yüz kaldırma operasyonları gibi pahalı ürün ve tedaviler.  Ne yazık ki herkeste bunlardan faydalanabilecek para yok ve acıya katlanabilme gücü yok :)  Ayrıca genç görünmek için sahte bir maske arkasına saklanmak pekte mantıklı gelmiyor. Bu tür şeylerin yerine sizi önerebileceğimiz başka çözümler var;

1. Göz Tedavileri

Daha genç görünmenin yollarından bir göz çevrenize tedavi uygulamanızdır. Gözünüzün etrafındaki deri yüzünüzün geri kalanına göre daha ince olduğu için bu bölge ilk kırışıklıkların oluştuğu yerdir. Göz çevrenizdeki derinin duruma göre  serum ve kremler ile kırışıklıklarınızı azaltarak genç görünmenizi sağlamış olursunuz.

2. Yağlar

Cilt bakımı için jojoba, argan, üzüm çekirdeği yağı ve başka bir çok yağ mevcut. Genellikle kozmetik dükkanlarından satın alabilecğeğiniz bu yağlar cildinizi sıkı ve nemli kalmasına yardımcı olur. Artı olarak yüz yağlarını kullanarak aknelerinizi azalmış olursunuz. Yüzünüzdeki hücreler zaten nemli olan cildiniz için daha az yağ üretecektir böylece yağ cilt ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Ama unutmayın yağları gece yatağa girmeden önce kullanın böylece gündüz yağlı parlak bir cilt ile dolaşmak zorunda kalmazsınız :)

3. Peeling

Her tür cilt bakımında peeling rutin uygulamalar arasında olmalı. Peeling ürünleri cildinizdeki donukluğu, ölü cilt hücrelerini temizler ve yeni hücreleri orataya çıkarır. Peelingin diğer bir faydası ise ölü deri hücrelerin temizlenmesi ile azalan siyah noktalar dolayısı ile azalan akneler.  Cildinizin hassasiyetine göre haftada 2-3 seferden fazla yapmak cildinizi hasas ve dengesiz yapabilir. Buna dikkat edin.

4. Makyaj

Makyaj malzemeleri içindeki zararlı maddeler cildinizin hasar görmesine ve dolayısı ile yaşlı görünmesine neden olabilir. İçinde paraben, sülfat gibi zararlı malzemeler olmayan ürünleri kullanmaya dikkat edin. Böylece makyaj malzemelerinin cildinize verdiği zararı azaltabilirsiniz.

5. Su ve Diyet

Cilt hücreleriniz kendilerini vücudunuzda buldukları ile yeniler ve ikmal yapar. Eğer diyetiniz besinler, vitaminler ve mineraller bakımından eksikse cildiniz donuk ve akneye yatkın olacaktır. Çinko, B vitamin ve C vitamini bakımından zengin bir diyet cildinizin görünüşünü iyileştirecektir. En önemlisi bol su içerek vücudunuzu içten nemlendirmeyi unutmayın!

6. Egzersiz

Yaşınızın hiç önemi yok sağlıksız bir vücut ağırlığı sizi yaşlı gösterecekt. Çok ağır ya da çok zayıf fark etmek. Egzersiz yapmak vücudunuzu tonlanmış ve sıkı tutar ve sağlı olmanızı sağlar BMI (Body mass index) değerinizi 18.5 – 24.9 arasında tutmak hem sağlık olmanızı hemde genç gönrümenizi sağlayacaktır. İşe girmeden önce yapılan bir yürüyüş ya da boş günlerinizde bir saat gideceğiniz spor salonu egzersizleri sadece genç görünmenizi sağlamaz aynı zamanda genç hissetmenize ve ömrünüzü uzatmaya da yardımcı olur.

7.  Saç Bakımı

Sürekli aynı saç modelini kullanmak sizi zamanı geçmiş ve yaşlı gösterebilir arada bir saç modelinizi değiştirmek sizin farklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here