Paper Bag Pantolonlar Nasıl Giyilir?

1
4400

Merhaba,

Bir süredir yüksek belli, bel kısmı büzgülü ve görünümünün kese kağıdı gibi olmasından kaynaklı “paper bag pantolon” adı verilen pantolonlar oldukça popüler. Ben de bugün bu pantolonlardan bahsetmek istiyorum. Paper bag pantolonlar nasıl giyilir, nasıl kombinlenir biraz fikir edinelim mi?

  • Paper bag pantolonlar, doğru kombinlenmediğinde sizi olduğunuzdan daha geniş, kutu gibi gösterebilir. Bunu önlemek için pantolonunuzun üzerine bedeninize tam oturan bir üst seçmelisiniz. Bu, vücut oranlarınızı dengeli gösterir. Eğer günlük bir kombin yapacaksanız üzerinize tam oturan bir t-shirt yada kalın askılı bir bluz tercih edebilirsiniz. Eğer ofis için bir kombin yapmak istiyorsanız da yine üzerinize tam oturan düğmeli bir bluz seçmeniz yerinde olacaktır.
  • Paper bag pantolonların üzerine giyeceğiniz üstleri pantolonun içerisine sokmanız sizin için en iyi görünümü sağlayacaktır. Çünkü üzerinize tam oturan bir üst bile seçmiş olsanız pantolonun üstüne çıkardığınızda bel kısmında hoş olmayan bir görüntü yaratacaktır. Seçtiğiniz üstü pantolonun içine sokarak hem daha fit görüneceksiniz, hem de pantolonun bel detayını ortaya çıkararak daha hoş bir görünüm elde edeceksiniz.
  • Eğer bluzlarınızı, t-shirtlerinizi pantolon içine sokmayı sevmiyorsanız, paper bag pantolonlarınızı bodysuit ile kombinlemeyi deneyin. Ne kadar kolay ve şık olduğunu görünce seveceğinizi düşünüyorum.
  • Paper bag pantolonları kombinlemenin bir diğer yolu da crop top bluzlar. Crop top bluzlar zaten belinizin üst kısmında kaldığı için pantolonunuzun bel kısmında gereksiz bir hacim oluşturmaz.
  • Paper bag pantolonlarınızı kemer ile birlikte kullanabilirsiniz. Ama kemer seçerken tercihinizi ince olanlardan yana kullanmanız daha iyi olur, böylece pantolonun bel kısmındaki detayı kapatmamış olursunuz.
  • Paper bag pantolonların bel kısmınıza kattığı ekstra hacim bazen sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Boyunuzu daha uzun göstermek istiyorsanız tercihinizi topuklu ayakkabılardan yana kullanmalısınız. Eğer boyunuz zaten uzunsa dilerseniz düz ayakkabı da giyebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here