Daha Kalıcı Parfüm İçin Tüyolar!

0
863

parfum-nasil-daha-kalici-olur

Parfüm bence bakımlı bir kadının olmazsa olmazıdır. İster kendimizi tek bir koku ile özdeşleştirmek adına hep aynı parfümü kullanalım, istersek de koleksiyon yapacak derecede yeni parfümler denemeye açık olalım. Peki parfüm kullanmanın inceliklerine dikkat ediyor muyuz? Gelin, kullandığımız parfümün gün içinde daha kalıcı olmasını sağlamanın yollarından bahsedelim biraz;

  • Cildinizi Nemlendirin: Parfümünüzün daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, parfüm sıkmak için en uygun zaman banyodan sonrasıdır. Isı gözeneklerin açılmasını sağlar, böylece koku cildinize daha iyi yerleşir. Ayrıca banyodan sonra vücut losyonu sürmeyi ihmal etmeyin. Daha nemli bir cilt daha uzun süre kokan parfüm demektir.
  • Kıyafetlerinize Sıkın: Parfümün kalıcılığını artırmanın bir yolu da parfümünüzü elbisenize, soğuk havalarda ise kaban yada ceketinize sıkmanızdır.
  • Yağ formüllü olanları tercih edin: “Eau de parfum”  yerine “perfume oil” yani parfüm yağını tercih ederseniz yağ cildinize yapıştığı ve daha az uçuculuğa sahip olduğu için daha uzun süre kalıcılık sağlarsınız. Fakat notalarının aynı olmayacağını bilmeniz gerekir.
  • Ağır notalara yer verin: Parfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız, biraz daha ağır notalar içerenleri tercih edin. Kolonyaya geçmek zorunda değilsiniz tabi ki, ama odunsu yada baharatlı feminen notaların karışımlarını deneyin :) Sedir ağacı, karanfil, cypriol seçenekler arasında.
  • Farklı bölgelere uygulayın: Parfümünüzü sadece boyun ve bileklerinize mi uyguluyorsunuz? Ayak bileklerinize ve dizlerinizin arkasına da sıkmayı deneyin. Kokunuzun daha etkili olacağını göreceksiniz.
  • Doğru bir şekilde saklayın: Parfümünüzün kalıcılığını korumak ve bozulmasını önlemek için aşırı sıcak yada aşırı soğuk ortamlarda saklamayın. Mesela buzdolabı, banyo gibi yerlerden uzak tutun. Karanlık ve kuru yerde saklayın. En ideali gardırobunuzun içidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here