Paris Moda Haftası: 2014 İlkbahar Yaz Güzellik Trendleri

0
240

2014 ilkbahar yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı moda haftaları boyunca incelenen tek şey mankenlerin ne giydiği değil aynı zamanda saç modelleri, makyajları, hatta tırnaklarına sürdükleri ojeler bile mercek altındaydı. Bu sayede önümüzdeki sezon hangi güzellik trendleri ön planda olacak şimdiden fikir sahibi olmak mümkün. O zaman gelin bakalım Paris Moda Haftasında göze çarpan detaylar neler;

Yok Gibi Makyaj

2014-ilkbahar-yaz-makyaj-trendleri

Havalar ısınmaya başladığında genellikle makyajımız hafiflemeye, kullandığımız makyaj malzemeleri değişmeye ve azalmaya başlar. Paris Moda Haftasında yapılan makyajlara bakıldığında önümüzdeki sezon hafif ve neredeyse “yok gibi makyajlar” ön planda olacak gibi görünüyor. Doğal güzelliğinizi sergilemek ve sıcak havalarda aman makyajım akmasın derdinizi hafifletmek için bu trendi rahatlıkla bahane edebilirsiniz :)

Pastel Göz Farları

2014-ilkbahar-yaz-makyaj-trendleri-2

Miu Miu, Céline, Rochas gibi isimlerin defilelerinde mankenlerin göz kapaklarını renklendirmek için pastel tonları kullanıldı. Uçuk pembe ve mor tonları ilkbahar yaz sezonunun ruhuna oldukça uygun!

Koyu Renk Ojeler

2014-ilkbahar-yaz-guzellik-trendleri

İlkbahar yaz deyince sizin de aklınıza hemen pastel renklerde ojeler geliyor değil mi? Fakat Paris Moda Haftasında mankenlerin tırnaklarını koyu renk ojeler süslüyordu. Eğer koyu renk ojelerden hoşlanmıyorsanız üzerine değişik nail art çalışmaları uygulayarak bu trende uyum sağlayabilirsiniz!

görsel: style.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here