Paris Moda Haftası: 2014 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

0
386

Céline, Chloé, Saint Laurent, Valentino ve tabi ki Chanel gibi moda dünyasının dev isimlerinin bulunduğu Paris’ten büyüleyici bir moda haftası daha geçip gitti. Peki Paris Moda Haftası boyunca sergilenen koleksiyonlara baktığımızda 2014 ilkbahar yaz sezonu için hangi moda trendlerinin alarmını şimdiden verebiliriz? İşte benim gözüme çarpanlardan birkaçı!

Pileler

2014-ilkbahar-yaz-modasi-pileler

2014 İlkbahar Yaz koleksiyonlarında göze çarpan detaylardan biri pileler. Çoğunlukla uçuş uçuş etek ve elbise modellerinde kullanılsa da farklı parçalarda da pile detaylarına rastlamak mümkün. Christian Dior, Viktor & Rolf, Nina Ricci gibi isimlerin önümüzdeki sezon için hazırladığı pileli parçalar birbirinden şık doğrusu.

Canlı Renkler

2014-yaz-modasi-canli-renkler

Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına bakılırsa önümüzdeki sezon her zamankinden daha da renkli geçecek gibi görünüyor. Öyle ki Chanel’in klasik tüvit ceket ve elbiselerinde bile oldukça canlı renkler kullanılmış. Sevdiğiniz renklerin en dikkat çekici tonlarını kullanmaya hazır olun derim :)

Fırfırlar

2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-firfirlar

Balenciaga, Dries Van Noten, Nina Ricci ve daha fazla ismin koleksiyonlarında fırfırlı parçalar yer alıyor. Eğer fırfırlar size fazla “çocukça” geliyorsa, podyumlarda boy gösteren çılgın tasarımlara bir göz atmanızı tavsiye ederim, fikrinizi değiştirebilir :)

Yazılı Kıyafetler

2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yazili-kiyafetler

2014 ilkbahar yaz sezonu için hazırlanan koleksiyonlarda popülerliği giderek artan, mesaj veren kıyafetler de dikkatleri çekiyor. Hatta geçtiğimiz sezon oldukça fazla gördüğümüz takım formaları anlaşılan o ki önümüzdeki sezon yeniden aramızda olacak.

Ne düşünüyorsunuz bu trendler hakkında?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here