Paris Moda Haftası: 2016 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

0
366

Merhaba,

2016 ilkbahar yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı Paris moda haftasında öne çıkan trendleri paylaşmak istiyorum sizinle bugün. Moda haftaları geçtikçe önümüzdeki sezonun trendleri de iyice oturmaya başladı. Daha sonra bütün moda haftalarını değerlendirerek trendleri bir araya getiren bir yazı da hazırlayacağım. Şimdi Paris’e bir göz atalım isterseniz;

Kot Kıyafetler

2016-moda-trendleri

Paris moda haftasında tanıtılan koleksiyonlarda göze çarpanlardan biri kot kıyafetlerdi. Koleksiyonlarda klasik kot pantolonu bir tarafa attıracak neredeyse her tarza ve her ortama uygun kot kıyafet bulmak mümkündü. Chanel, Chloé, Stella McCartney ve Alexander McQueen bu trende öncülük eden isimler arasında.

Tek Omuzlu Kıyafetler

2016-moda-trendleri-2

Omzu açıkta bırakan kıyafetlere önceki moda haftalarında da rastlamıştık. Paris moda haftasında ise tek omzu açıkta bırakan kıyafetler daha sık kullanılmış. Elie Saab, John Galliano, Isabel Marant ve Stella McCartney koleksiyonlarında bu kıyafetlere yer verenlerden bazıları.

Ekose

2016-moda-trendleri-5

Daha çok sonbahar kış koleksiyonlarında karşımıza çıkan ekose deseni bu sefer 2016 ilkbahar yaz koleksiyonlarında kullanıldı. Christian Dior, Céline, Dries Van Noten gibi isimler önümüzdeki sezon için hazırladıkları koleksiyonlarda ekose desenine yer verenlerden bazıları.

Pileli Kıyafetler

2016-trendleri-3

2016 ilkbahar yaz koleksiyonlarına baktığımızda modacıların pileli kıyafetleri çocuksu havasından kurtarmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bu çaba sonucunda da ortaya şık tasarımlar çıkmış. Emanuel Ungaro, Valentino, Vionnet gibi isimlerin koleksiyonlarında pileli kıyafetleri bulabilirsiniz.

Transparan

2016-trendleri-4

Son olarak transparan trendinden bahsedebiliriz. Dantel, file, örgü ve şifon kullanılarak yapılan elbiseler ön plandaydı. Önümüzdeki sezon daha cesur giyinmek isterseniz bu trende göz atabilirsiniz. Balenciaga, Balmain, Chloé, John Galliano trende öncülük eden isimlerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here