Parlak Saçlar İçin 5 Doğal Çözüm

3
359

Saçınıza parlaklık kazandıracak çok basit önerilerim var;

Avokado & Bal

Saçınıza parlaklık kazandıracak ilk formülümüz avokado ve bal içeriyor. Avokadonun içerdiği doymamış yağlar saçınızı nemlendirirken, bal nem tutma özelliğine sahip. Orta boy bir avokado ile iki tatlı kaşığı balı karıştırıp saçınıza dipten uçlara kadar sürün, iyice dağıtın. Durulayın ve rutin olarak yaptığınız gibi şampuanlayıp, kremleyin.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi saçınızın cansızlaşmasına neden olan kalıntıları temizler, parlak bir görünüm sağlar. Eğer aynı zamanda kepek probleminiz varsa ona da faydası olacaktır. Banyo yaparken saçınıza elma sirkesi dökün, iyice dağıttıktan sonra şampuanlayın ve durulayın.

Bira

Hayır şaka yapmıyorum :) Bira da saçınıza parlaklık kazandırıyor. Tıpkı elma sirkesi gibi içerisinde bulunan asit saçınızda biriken ve saçınızın sönükleşmesine yol açan kalıntıları temizler. Ayrıca maya saç tellerinizi güçlendirir ve saçınıza hacim kazandırır. Saçınızı şampuanladıktan sonra nemli saçınıza bira dökün ve birkaç dakika saç diplerinize masaj yapın. Ardından saçınızı durulayın ve saç kreminizi uygulayın.

Zeytin Yağı

Mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz bir bakım malzemesi; zeytin yağı. Yarım bardak zeytin yağını ısıtın (çok sıcak olmayacak), saç diplerinizden uçlarına kadar uygulayın. Saçınızı havlu ile sarın ve 30 dakika bekletin. Zeytin yağı saçınızı nemlendirirken aynı zamanda sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Yumurta

Buzdolabınızın rafında bekleyen yumurta saçınıza parlaklık kazandırabilecek bir diğer malzeme! Biliyorum hiç hoş değil :) Saçınızı ıslatın, çırptığınız yumurtayı saçınıza uygulayın. Saçınıza havlu sarın ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra şampuanlayıp, kremleyin.

Peki sizin bildiğiniz bir formül var mı?

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here