Parlak Saçlara Sahip Olmak İçin

0
361

Parlak bir saç bütün kadınların isteğidir. İşte parlak bir saç için dikkat etmeniz gerekenler :

1. Sık Sık Fırçalamayın

Saçınızı sık sık saç fırçası ile taramak saçınızın yıpranmasına neden olur. Eğer parlak ve sağlıklı bir saç istiyorsanız saçınızı sık sık fırçalamayın. Saçınız ıslakken fırça yerine geniş dişli tarak kullanın, bu saç uçlarınızın kırılmasını önler ve böylece saçınız sönük görünmez. 

2. Sık Sık Yıkamayın

Saçınızı sık sık yıkamamalısınız. Eğer kısa ya da yağlı saçınız (doğal) yoksa gerçekten saçınızı her gün yıkamanıza gerek yok. Saçınızı belirli aralıklarla yıkayın. İsterseniz saçınızı yıkamadığınız günlerde kuru şampuan kullanarak yağlanmayı azaltabilirsiniz.

3. Soğuk Su ile Durulayın

Eğer parlak bir saç istiyorsanız saçınızı soğuk su ile durulayın. Evet kulağa hoş gelmiyor olabilir ama soğuk su saçınızı parlak ve yumuşak tutar.

4. Saç Kremi Kullanın

Saç kremi saçınızın kabarmasını önlemesinin yanında parlaklık da verir. Saç tipinize uygun bir saç kremi alın.

5. Isıya Dikkat

Evet fön makinesi, saç düzleştiricisi kullanmayı seviyoruz fakat ısıya maruz kalan saç yıpranıyor, bu bir gerçek. Saçınızın kırılgan olmasına ve sönük görünmesine neden olabiliyor. Bu nedenle bu tür aletlerin kullanımını azaltın.

6. Kırıkları Aldırın

Kırılan saç uçları saçınızı sönük gösterir, bu yüzden saçınızdaki kırıkları mutlaka aldırın. Eğer saçınızı uzatmak için kestirmekten kaçınıyorsanız bu doğru bir davranış değildir, çünkü saçınız cansızlaşır ve daha fazla kırık ortaya çıkar.

7. Çok Fazla Ürün Kullanmayın

Saç ürünleri saçınızın parlak ve sağlıklı olmasına yardım edebilir ama eğer bu durumu abartırsanız saçınız tam tersine ışıltısını kaybeder (bu ürünler parlaklık vermek için tasarlanmış olsalar bile).

8. Sıcak Yağ Maskesi

Haftada bir kere saçınıza sıcak yağ bakımı uygulamanız da sizi parlak saçlara kavuşturabilir.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here