Parmak Arası Terliklere Dikkat

0
189

flipflop.jpg

Büyük bir çoğunluğun, rahat ve esnek bulduğu parmak arası terliklerle nedense benim aram hiç iyi olmadı :D Giydiğim zaman ya parmaklarımı acıtır, ya da ayağımda tutamam, çıkıverirler. Fakat, ayağın büyük bir bölümü açıkta kaldığı için, serin tuttuğunu inkar edemem.

Her neyse, konumuz parmak arası terlikler hakkında yapılan araştırmaların sonuçları. Alabama’ da Auburn Üniversitesi araştırmacıları, parmak arası terlikler üzerinde biomekanik çalışmalar yapmışlar. Bu çalışmalar sonucunda, parmak arası terliklerin ayaktan kalçaya ve kuyruk sokumuna kadar ağrı ve rahatsızlık verebildiğini görmüşler.

39 üniversite öğrencisi ile yapılan araştırmada öğrencilere parmak arası terlik ve spor ayakkabı giydirilmiş, platform üzerinde yürümeleri istenmiş. Parmak arası terliklerin ağrı ve rahatsızlık vermesinin nedenini, ayak baş parmağının bileğe olan açısı olarak açıklamışlar.

Peki bu ne demek ? Parmak arası terlik giymeyecek miyiz ? Elbette giyeceğiz fakat bu terlikleri plaj gibi yürüme mesafesi kısa olan alanlarda tercih etmemiz gerekiyor. Böylece ayağımızı fazla yormamış ve dolayısı ile de parmak arası terliğin verdiği ağrıya maruz kalmamış oluruz.

Sağlıklı günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here