Payet Giymenin 5 Şık Yolu!

1
2803

Payetler özellikle bu dönem altın çağını yaşıyor. Eskiden sadece özel gecelerde giyilirken, şimdi kullanım alanı o kadar genişledi ki. Peki payetleri bu sıralar nasıl kullanmak moda, nelere dikkat etmeli? Gelin biraz fikir edinelim;

Casual Kombinler Deneyin

Payet Giymenin 5 Şık Yolu!

Payetlerin sadece gece kullanıldığı günler artık geride kaldı. Payetli kıyafetleri günlük, rahat parçalarla birleştirerek gün içerisinde de kullanabilirsiniz. Mesela payetli bir ceketi beyaz bir gömlek ve kot pantolon ile birlikte kombinleyebilirsiniz. Yada kot gömlek ve payetli mini bir etek harika bir ikili olabilir. Bu tarz kombinlerle gün içerisinde hem şık hem rahat olabileceğiniz gibi, hem de ufak bir ayakkabı değişikliği ile kolayca gece kombinine geçiş yapabilirsiniz.

Dikkatleri Tek Parçaya Odaklayın

Payet Giymenin 5 Şık Yolu!

Payetleri bir arada kullanmak zor iştir. Elbette ortaya şık kombinler çıkarabilmeniz mümkün, fakat doğru kombini bulamadığınız takdirde disko topu gibi görünmeniz kaçınılmaz :) Bu nedenle risksiz bir şıklık yakalama peşindeyseniz kombininizde tek bir payetli parçaya yer verin. Kombindeki diğer parçaları sade tutarak dikkatleri payetli parçaya çekebilirsiniz. Payetlerin bu şekilde kullanılması benim her zaman favorim olmuştur. Örnek vermek gerekirse payetli bir etek giyiyorsanız, üstünüzü sade ve düz renklerde tutun.

Payetli Aksesuarlar

Payet Giymenin 5 Şık Yolu!

Eğer payetlerin size göre olmadığını düşünüyor yada risk almak istemiyorsanız bu trendi uygulamanın daha kolay bir yolu var; payetli aksesuarlar! Mesela payetli bir çanta yada ayakkabı. Payetli aksesuarları gün içerisinde basic bir kombinle kullanacaksanız renkleri siyah, gümüş, altın gibi metalik tonlarda tutmalı, gece kullanacaksanız mavi, pembe, kırmızı gibi daha canlı renkte payetler seçmelisiniz.

Elegan Şıklık

Payet Giymenin 5 Şık Yolu!

Payetleri gece giyecekseniz ipek, kadife, dantel gibi gösterişli kumaşlarla birlikte kombin ederek daha elegan bir görünüm yakalayabilirsiniz. Doğru tercihleri yaptığınız takdirde partide tüm dikkatleri üzerinize toplamanız işten bile değil.

Sade Aksesuarlar Kullanın

Payetler zaten yeterince dikkat çekici olduğu için aksesuar seçiminde minimal tercihler yapmanız yerinde olacaktır. Göz yorucu görünümden kaçınmak için büyük ve parlak takılardan uzak durun. Bırakın dikkati payetler çeksin.

Siz payetleri nasıl kullanmayı seviyorsunuz peki?

1 YORUM

  1. altın sarısı full payet bi ayakkabım var ucu kapalı kotondan almıştım henüz giyme cesareti toplayamadım neyle kombinlememi öneririsiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.