Peeling Yapmak İçin 5 Neden

0
254

Peeling, cilt bakım rutinimizin önemli bir parçası olmalı. Peki neden peeling yapmalıyız? İşte size güçlü 5 neden;

Yumuşak Bir Cilt

Yumuşak bir cildin verdiği hissi kim sevmez ki? Peelingden sonra fark edeceğiniz ilk şey cildinizdeki yumuşaklık olacaktır. Cildinize dokunmaktan kendinizi alamayacaksınız. Kısacası yumuşak bir cilt için peeling işlemi gerekli.

Hücre Yenilenmesini Hızlandırır

Cildiniz ölü derilerle kaplıyken, vücudunuzun cilt hücrelerini yavaş yenilemesi gayet doğaldır. Eğer cildinizi düzenli olarak ölü derilerden arındırırsanız cildinizin daha hızlı yenilendiğini fark edeceksiniz. Bunun yolu da düzenli peeling işleminden geçiyor.

Akneyi Engeller

Düzenli peeling işlemi aynı zamanda akneye eğilimli ciltlerde akne oluşumunu engeller. Bunun için gözenekleri tıkayan ölü derileri temizleyecek bir kimyasal peeling en uygunudur.

Cildinizi Aydınlatır

Güneş, iltihap ve benzeri nedenlerden dolayı cildinizde meydana gelen renk değişimlerinin de düzenli peeling yaparak üstesinden gelmeniz mümkün. Peeling, cildinizin daha aydınlık görünmesini, sağlıkla ışıldamasını sağlar.

Cilt Bakım Ürünlerinin Daha İyi Emilmesini Sağlar

Cildiniz kuru, ölü derilerle kaplıyken kullandığınız cilt bakım ürünlerinden tam performans alamazsınız. Peeling işlemi cildinizin üzerindeki bariyerleri (ölü deriler) kaldırır, böylece cilt bakım ürünlerinin daha iyi emilmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.