Pilates? Yoga? Hayır Trekking!

1
246

IMG_8418

Merhaba,

İnternet olsun, hayatımızın kolaylığı olsun… spor aktivitelerimiz bile artık spor aktivitesi sayılmıyor bence. Çok ama çok tembelleştik. Hazır ilkbaharda gelmişken bu monotonluktan kurtulup hem şehirden uzaklaşalım hemde gerçek spor yapalım gazı ile dün yerel bir dağcılık grubu ile trekking yapmaya gittik. Gökçeler’den başlayıp Gürle balık çiftliğine yürüdük.Bu ilk bölümdü aslında trekking denmez ilk parkura; sallana sallana yürüdük. Ayağında spor ayakkabılar yüzde bir kova makyajı olan ergen kızlar bile vardı :) Gerçi birinci parkurdan sonra yemeyip otobüsle geri döndüler. Ki iyi yapmışlar ikinci parkur gerçekten yürümeye değerdi yolun neredeyse yüzde yüzü yokuş patikaydı.

DSLR makinayı getirdiğimize pişman oldum diyebilirim. Birinci parkurda elimde makinayla laylaylom dolaşan ben çantadan bile çıkaramadım makinayı :) Patikanın yarısında bacağıma kramp girsede, bu yüzden hızlı gruptan yavaş gurubun sonuna düşsemde, şuanda her yerim ağırıyor olsada, deliler gibi yorulmuş olsamda hem bedensel hemde ruhsal olarak iyi bir yürüyüştü. Günlük sporumu yapsamda ne kadar hamlaştığımı görmemi sağladı.

 

Sizde gerçek anlamda spor yapmak, zinde kalmak ve vucüdunuzu disipline etmek  istiyorsanız yerel bir dağcılık grubu ile iletişime geçin ve detay alın. Bir pazar gidip deneyin derim. Detayları sormayı unutmayın zorluk derecesi, yanınıza almanız gerekenler vs. Araç gereç ve giysileriniz gerçekten en iyi dostunuz ve düşmanınız olabilirler.

  • Kesinlikle ve kesinlikle gerçek bir trekking etkinliğine spor, converse gibi ayakkabılarla gitmeyin. Bot veya özel su gerçirmez trekking ayakkabısı giyin.
  • Kesinlikle şort giymeyin ve uzun kollu bir polar alın yanınıza; dikenler ve dallar her yerinizi çizer. Gerçekten bir süre sonra acı verici olabilir.
  • Çantanızda yedek üst, baş, çorap ve ayakkabı bulundurun.
  • Ayrıca naylon poşet bulundursanız iyi olur ayağınız suya filan girerse çorabınızı değiştirip üstüne poşet geçirerek ayakkabınızı tekrar giyebilirsiniz.
  • Gitmeden bir gün önce grup liderinizden hava durumu bilgisi alın yağmur riski varsa yağmurluk getirin.
  • Kaybolma riski çok az olsada yanınıza bir düdük alın..

 

Hem doğa ile iç içe güzel bir yürüyüş yapın hemde sporunuzu yapın!

IMG_8386

Gittiğiniz gezilerde beklenmedik dostlar edinebilirsiniz :)

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.