Pms ve Regl Döneminde Cilt Bakımı

0
2506

Pms ve Regl Döneminde Cilt Bakımı

Pms ve regl döneminde cildimizde meydana gelen değişikliklere karşı nasıl önlemler alabiliriz, cildimizin daha canlı görünmesini nasıl sağlayabiliriz? Birkaç fikir paylaşmak isterim;

  • Pms ve regl döneminde cildiniz daha hassas ve kurumaya daha eğilimlidir. Cildinizi nemlendirmek her zaman önemlidir, fakat bu dönemde daha fazla önem vermelisiniz. Cildinizdeki dengeyi sağlamak için yağsız nemlendiriciler kullanabilirsiniz.
  • Bu dönemde cildinize yapabileceğiniz bir başka iyilik ise peeling maskesi. Peeling maskesi uygulayarak cildinizi ölü derilerden arındırabilir,  cildinizin yeniden canlandırabilirsiniz. Bu sadece cildinizin daha iyi görünmesini değil aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Pms ve regl döneminde cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biri cildinize hassas davranmaktır. Aksi halde zaten hassas olan cildiniz daha şişkin görünebilir, tahriş olabilir. Cildinizi rahatlatmak için yatıştırıcı etkiye sahip anti-enflamatuar cilt ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle içerisinde papatya ve yeşil çay bulunan ürünler size yardımcı olabilir.
  • Konu cilt bakımı olduğunda asit belki kulağınıza korkunç gelebilir fakat aslında cildimizin dostudur. İçeriğinde salisilik asit bulunan ürünler cildinizi nazikçe temizler, gözeneklerin tıkanmasını ve siyah noktaların oluşmasını önler . Bu nedenle bu dönemde içeriğinde salisilik asit bulunan temizleyicileri tercih edebilirsiniz.
  • Pms ve regl döneminde yaşadığınız cilt sorunlarını en aza indirgemek için yapabileceğiniz en iyi şey cildinizle sadece bu dönemde değil, her zaman ilgilenmenizdir. Yani bir cilt bakım rutininiz olmalı ve buna sadık kalmalısınız. Tabi cildinizi çok iyi gözlemlemeli ve cilt bakım rutininizde bunun doğrultusunda zaman zaman değişiklikler yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here