Pratik ve Seksi 5 Saç Modeli

1
922

Bugün sizinle öyle yapımı çok özen gerektirenleri değil de, tam tersine çok pratik ve doğal görünen, ama aynı zamanda da tüm zamanların en seksi saç modelleri arasında bulunan modelleri paylaşmak istedim :) İşte benim seçtiklerim;

Dalgalı Plaj Saçı

Dağınık, nemli ve hafif dalgalı plaj saçının çekici görünümünü kim inkar edebilir ki? Yaz ayları ile kucaklaşmamıza az bir zaman kalmışken, deneyebileceğiniz saç modelleri arasında yerini alsın bence. Üstelik de bu görünümü denize girmeden, ev ortamında kolayca elde edebilirsiniz :) Yapmanız gerekenler; nemli saça deniz tuzu spreyi ve saç diplerine ise köpük uygulamak. Sonra da saçınızı kurutup, saç maşası ile saçınızın aralarına belli belirsiz dalgalar yapmak. Fazla abartmayın, ne kadar dağınık olursa o kadar doğal görünür.

Bardot Saç Modeli

Bu model her yüz şeklinde mükemmel görünür. Bu avantajı kullanın. Nasıl uygulanır; nemli saça hacimlendirici sprey uygulayın. Yuvarlak bir fırça ile saçınızı kurutun. Saçınızı kabartmak için ters fırçalayın (uçlardan başlayarak diplere doğru). Son olarak da saç spreyini sıktınız mı tamamdır.

Kısa ve Keskin

Kısa saç modellerinden hoşlanıyorsanız, süper düz ve parlak bir model kendinizi seksi hissetmenizi sağlayabilir. Bu görünümü elde etmek için; saçınızın büyük bir kısmını yan tarafa yatırın, düzleştirin ve üzerine saç parlatıcı krem sürün. Artık hazırsınız.

Doğal ve Seksi Dalgalar

Bu görünüm için; nemli saç diplerinize hacimlendirici sprey uygulayın, saçınızı geniş tutamlar halinde saç maşası kullanarak dalgalandırın. Saç uçlarınızı maşaya dolamayın, böylece daha doğal görünecektir. Başınızı yere eğin ve saçınızı parmaklarınızla tarayın. Son olarak sprey sıkın.

Dağınık Topuz

En hızlı uygulayabileceğiniz seksi saç modeli bu sanırım :) Saçınızı at kuyruğu yapın ve dolayarak topuz yapın. Sonra rastgele küçük tutamları topuzdan dışarı çıkarın. Bu dağınık görünümü saç spreyi ile sabitleyin.

Görsel: allure.com

1 YORUM

  1. çok güzel modeller seçmişsin benim vazgeçmediğim ve asla sıkılmadığım modelse serbest bırakılmış dalgalı saçlar ama bir türlü sürekli hacimli kalmasını sağlayamıyorum. Diplere köpük tavsiyeni denicem ama :)
    sevgiler..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.