Ran Group İzmir Konak Pier Blogger Etkinliği

2
437

ran-group-izmir-blogger-etkinligi

Ran Group‘un Konak Pier’de düzenlediği blogger etinliğine İzmir’in en seçkin yemek blogları ile birlikte katıldık. Ran Group’un ilk defa düzenlediği etkinlikte; Ranello, Nar Artiz Gallery, Mandolin Cafe, %100 Rest. Cafe & More, Dükkan Steakhouse ve Adabeyi‘nde turlar & tadımlık lezzetler ile küçük sürprizler yer aldı.

Etkinliğin ilk durağı olan Mandolin Cafe’de bizi Ran Group sosyal medya yöneticisi Umut Candan karşıladı. İlk varan bizdik! Konak Pier’in tarihi dokusu ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde sıcak içecekler ile başlayan toplantı, yarım saat boyunca keyifli sohbetler ile devam etti. Önceden tanıdığımız yemek bloggerları ile arayı kapatma şansı, tanımadıklarımız ile tanışma fırsatı yakaladık :)

 

Ayda Benefrahim ve Defne Atakan’ın kurmuş oldukları, İzmir’e sanatsal olarak büyük bir katkı sağlayan Nar Artiz Gallery ile etkinliğe devam edildi. Ve çok şanslıydık ki fanlarından biri olduğum dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in “Ara Güler İle Bir Ömür” adlı sergisini son gününde ziyaret etmiş olduk. Nar Artiz Gallery’de geçirilen tarih dolu anların ardından sıra Ranello’ya geldi. Ranello’ya geçerken makinamızın pili bitti malasef… Yedek pili de unutunca Ege’den Tarifler ‘den biraz yardım aldık :) Teşekkür ederiz!

Tasarımlarındaki detaylara verdikleri önem ile gönlümüzü kazanan İzmirli marka Ranello’dan ufak hediyelerimizle ayrıldık.

Tadım duraklarımızın ilki 150 yıllık Konak Pier’in tarihini buram buram yaşayabileceğiniz mekanlarından %100 Rest. Cafe & More!  İşletme müdürü Aytül Öküzcüoğlu, müdür yardımcısı Mecit Demirçekiç ve Ran Group grup danışmanı Bahar Güngör Torcu tarafından karşılandıktan sonra, %100 Rest. Cafe & More locasında ağırlandık. Executive Şef Fatih Taşkesen’in enfes mutfağından çıkan lezzetler ile ziyafet başladı :)

Ara sıcak olarak, İtalyan mutfağından Carpaccio Trio Pesce, Mini Caprese ve çok farklı bir lezzet olan; Yılan Balığı Füme sunuldu. Ve ekşimsi tadının gerçekten ağızda bıraktığı kalıcı tad denemeye değer. İzmir’lileri Sushi ile ilk defa Red Point Sushi markası altında buluşturan %100 Rest. Cafe & More; tadımlıklarına Tayvan’lı şef Sirisang Studiet’in çok özel uzakdoğu lezzetleri ile devam etti. Her ne kadar Emel çiğ balık konseptini sevmesede ben gayet iyi buldum :)  Special Avacado Roll, California Roll ve Dragon Unagi Sushi ile uzakdoğu lezzetleri tadıldı. Daha sonra çok beğendiğimiz Fatih Şef’in özel Risotto Porcini ve %100 Ravioli lezzetleri sunuldu. Karidesli Noodle ile tekrar uzakdoğu mutfağı ziyaret edildi ve ardından ana yemek olarak %100 Bonfileli Peynir Fondü ile birlikte Fransız mutfağının en özel lezzetlerinden birisi olan aynı zamanda favori sosumuz olan Cafe De Paris tadımıyla ikinci lezzet durağı olan Dükkan Steakhouse’a geçildi.

Bizi kapıda karşılayan işletme müdürü, Timur Mavibulut: “İzmir’de et yemek isteyen İzmir’lilerin Dükkan Steakhouse dışında bir yerde bu kalitede et yeme şanslarının olmadığını” söyledi. Ardından, kısa bir tanıtım gerçekleştirdi. 24 ila 90 gün arasında özel vakumlama sistemiyle dinlendirilen (Dry Aging Sistemi) etleri anlatan Mavibulut, ızgaranın başına geçerek çok özel lezzetleri bizim için hazırlamaya başladı.

Dükkan’ın Füme Bacon’u ile başlayan tadımlıklar, özel olarak üretilen Dükkan Sucuk ve Dükkan Sosis ile devam etti. Arından Dry Aged File, Köz Patates ve Dükkan Steakhouse’un en farklı lezzetlerinden birisi olan Et Spagetti, bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde sunuldu. Sos ve baharat kullanmadan bekletilerek marine edilen etleri isterseniz alıp evinizde de pişirebilirsiniz!

Üçüncü ve son durak olan, İzmir’lilerin en taze ve en lezzetli deniz ürünlerini, Konak Pier’in rıhtımı üzerine kurulmuş harika deniz manzarası eşliğinde yiyebileceği Adabeyi’ne geçildi. Şef Ahmet Ergül’ün bizim için hazırladığı: Enginar Fırın, Şakşuka, Cibes ve Turpotu, Kuru Börülce, Antep Ezme, Ahtapot, Köz Biber, Köz Patlıcan, Kabak Şayan, Kaya Koruk, Pancar ve Patlıcan Ezme mezeleri sırasıyla tadıldı. Biz etkinliğin geri kalanında yediklerimiz ile yetinerek bu güzel mezeleri sadece izlemekle yetindik. Ama yemek bloggerlarının tam notunu aldığını söyleyebilirim sanırım :) Adabeyi’de en ilgimizi çeken şey ise  içerisinde 20’den fazla malzeme yer alan  Uskumru Dolmasıydı, ilk defa balık dolması görmüş oldum :)

 

Organizasyon için: Ran Group ailesine, sosyal medya yöneticisi Umut Candan’a, grup danışmanı Bahar Güngör Torcu’ya, %100 Rest. Cafe & More işletme müdürü Aytül Öküzcüoğlu’na, müdür yardımcısı Mecit Demirçekiç’e, Dükkan Steakhouse işletme müdürü Timur Mavibulut’a, Mandolin Cafe işletme müdürü Erhan Türkmen’e, Adabeyi işletme müdürü İnci Karakaş’a, Ranello ve Nar Artiz Galeri’ye, Şefler Fatih Taşkesen, Ahmet Ergül ve Sirisang Studiet’e ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz.

Etkinliğe katılan isimler:

1-Müberra BAĞCI / Egeden Tarifler

2-Ceren OLUZ / Mekanist

3-Dilek YETKİNER / Sakız Enginar

4-Sibel BERKEM / Pembe Kekik

5-Nilgün TÜRKER / Sende Pişir

6-Serap Anagül PULAT / Lezzetli Somunlar

7-Tülay ORAL / Hep Leziz

8-Mine ÇELİKTAŞ / Mis Kokulu Lezzetler

9-Nergiz ÇETİN / Nergis Mevsimi

10-Emel ŞENDORMAN / Pembe Ruj

11-Ersin ACAR / Pembe Ruj

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here