Renkli Nemlendirici Kullanmak İçin 7 Neden

2
557

Renkli nemlendiriciyi kısaca anlatmak gerekirse hem fondöten hem de nemlendirici losyonun özelliklerinin birleştiği bir üründür diyebiliriz. Henüz makyaj çantanıza eklemediyseniz, size renkli nemlendirici kullanmak için birçok neden sayabilirim;

Hafiftir

Eğer ağır fondötenlerden hoşlanmıyorsanız renkli nemlendirici size göre. Renkli nemlendirici fondötenin aksine daha hafiftir, cildinize ağırlık hissi vermez.

Cildiniz Nefes Alır

Daha hafif olduğu için aynı zamanda cildinizin nefes almasını da sağlar. Gözenekleri fondötenle aynı ölçüde tıkamaz. Bu da onu ter, yağ ve makyaj nedeniyle gözeneklerin tıkanmaya en meyilli olduğu yaz mevsiminin favori ürünleri arasına sokuyor.

Daha Doğal Görünür

İnce, daha şeffaf bir yapıda olması cildinizin daha doğal görünmesini sağlar. Evet kapatıcılığı az olduğu için bu belki dezavantaj sayılabilir ama eğer saklayacak çok fazla kusurunuz yoksa oldukça yerinde bir tercihtir.

Hassas Ciltlere Uygundur

Eğer hassas bir cildiniz varsa fondöten kullanırken sorunlar yaşayabilirsiniz. Mesela toz olanları cildinizin bazı bölgelerini kurutabilir. Yada likit kapatıcı kullandığınızda aksine yağlı, rahatsız edici parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Oysa ki renkli nemlendirici içeriğindeki losyon sayesinde sizin için daha sorunsuz bir ürün olabilir.

Ek Faydalar İçerir

Çoğu renkli nemlendiricinin içeriğinde faydalı ek özellikler vardır. Temel vitaminler ve UV ışınlarının zararlarına karşı koruyucu özellik (SPF) gibi.

Çeşitlidir

Bildiğimiz nemlendiriciler gibi renkli nemlendiricilerin de cilt tipine göre çeşitleri vardır. Eğer yağlı bir ciltten şikayetçiyseniz yağsız olanlarını tercih edebilirsiniz. Aksine cildiniz kuruysa yoğun nemlendirme özelliğine sahip olanları da mevcut.

Uygulaması Daha Kolaydır

Makyaj konusunda aceleciyseniz yada makyaj yapmaya yeni başlayan biriyseniz renkli nemlendirici kullanmak işinizi kolaylaştırabilir. Fondöten kadar yoğun bir ürün olmadığı için cildinize yedirmek için çok uğraşmazsınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here