Röportaj: Miagusto Blogunun Yazarı Bilge Karadeniz

2
493

Röportaj: Miagusto Blogunun Yazarı Bilge Karadeniz

Merhaba, Miagusto blogunun yazarı sevgili Bilge’nin daha önce benimle yapmış olduğu röportajı hatırlarsınız. (Tık tık.) Bu sefer de biz biraz Bilge’yi tanıyalım istedim ve birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Öncelikle seni tanımayan Pembe Ruj takipçileri için kendini tanıtır mısın?

Tabi ki, Bilge Ben :) Balık burcuyum, çok sezgisel bir insanım. Esas işim Kalite Yönetim Temsilcisi, ama boş durmayı sevmeyen bir insanım, hobi olarak blog yazmayı çok seviyorum. Daha önce de Karma adında bir blogum vardı, şiirlerimi,sevdiğim sözleri ve teknoloji üzerine güncel haberleri, moda ile ilgili trendleri yazıyordum. Yaklaşık
6 aydır da Miagusto ile ilgileniyorum :)

Blog açmaya nasıl karar verdin? Şuanda blogun olmasaydı onun yerine ne yapıyor olurdun sence?

2010 yılında hayat üzerine kendimi keşfederken ve sorgulama içindeyken Karmayı açtım. İsminden de belli oluyordur, ne ekersen onu biçersin felsefesi ile çok ilgileniyordum. Bir de ek olarak çok güzel şiir yazdığımı söylerlerdi. Bunların hepsi birleşince bende Karmayı açtım. Eğer blogum olmasaydı yine şu anda devam eden Kalite Yönetim Sistem danışmanlığına devam ediyor olurdum.

Blogun için gelecek planların var mı?

Miagusto’yu çok seviyorum, Miagusto sayesinde var olan çevrem daha da genişledi. Güzel insanlar tanıdım ve tanıyorum. Markalaşma sürecini ve bunun arka planında olanları daha net kavrayabiliyorum. Bu nedenle Miagusto’yu sürekli geliştirmeyi düşünüyorum. Daha çok küçük bir blogum, büyüdükçe ben de olgunlaşacağım ve güzelleşeceğim :)

Kendini tanımlamak için seçeceğin 3 kelime ne olurdu?

Sezgisel, duygusal ve merhametli.

En fazla kullandığın sosyal ağ hangisi ve neden?

Twitter birinci sırada. Akabinde Instagram ve Pinterest. Neden Twitter; sürekli güncel haberleri takip etmek güzel.

Bilge’nin günlük bir rutini var mıdır, günün nasıl geçer?

Haftanın 2 günü danışmanlık yaptığım şirketlere gidiyorum, onun dışında pilates yapıyorum, arkadaşlarımla buluşuyorum, lansmanlara katılıyorum. Alışverişi her gün yapıyorum desem yeridir :) Gece geç yatıyorum, şiirlerim de o zaman çıkıyor zaten :)

En büyük stil ikonun kim?

Olivia Palermo’yu çok beğeniyorum. Zaten kendisiyle burçtaşmışız, ben de bu sene öğrendim. Pahalı ve ucuz markaları bir araya getirerek çok güzel ve şık olunabileceğini gösteriyor ve ne giyse yakıştırıyor.

Bir moda blogu yazarı olarak tasarımlarını en çok beğendiğin 3 tasarımcı kimdir?

Yabancı olarak Dior, Alexander Mc Queen. Türk tasarımcılarda ise Mehtap Elaidi, Simay Bülbül ve Arzu Kaprol.

Türkiye’de modanın şuanda bulunduğu yeri nasıl değerlendiriyorsun? Sence Türk kadını giyinmeyi biliyor mu?

Türkiye’de moda bence çok güzel bir yerde. Sesimizi artık dünyada duyurmaya başladık. Türk kadını giyinmeyi biliyor, modayı takip ediyor, ama zaman zaman stil hataları yapılabiliyor sanki…

Yeni bloggerlara vermek istediğin öneriler var mı?

Öneri diyemem ama blog çok uğraş gerektiren bir iş. Her gün bir post hazırlamak gerekir, hazırladığın post için bilgi sahibi olmalısın. Sonuçta seni birçok insan okuyor, yanlış bilgi vermemek gerekiyor.

Yazı yazmayı, sürekli okuyup kendini geliştirmeyi seviyorsan blog açabilirsin, yoksa giydiğini fotoğraflayıp koymak en kolay iş…

Bilge’ye içten cevapları için teşekkür ediyorum :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.