Rujda Moda Renkler : Bej ve Soluk Pembe Tonları

0
2417

nude_lips_2008.jpg

Bu sıralar, dudaklarda tercih edilen renkler; bej ve soluk pembe tonları. Dudakları ön plana çıkarmak yerine, biraz daha silik ve doğal bir görünüm vermek makyajın son modaları arasında. Orjinal adı ile “Nude Look Lips”. Adından da anlayacağınız gibi, bu renk rujların renk adı  çoğunlukla “nude” olarak yazılır. Yani rujunuzun rengini seçerken bunu dikkate alabilirsiniz. “beige”, “neutral pink” de bu renk tanımlamalarında kullanılır.

Gelelim dudaklarınıza en uygun “nude” görünümü nasıl verebileceğinize.

  • Eğer açık tenliyseniz, doğal ya da soluk pembe rengi rujları tercih etmelisiniz. Ben de açık tenli olduğum için soluk pembe bir rujum var. Renk tonu olarak “pout” yazıyor.

Örneğin :

palest pink neutral pink

  • Koyu tenliyseniz, sizin için en uygun renk bej tonları olacaktır. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta; ton olarak ten renginizin açığını ya da kapalısını tercih etmelisiniz. Ten renginizle birebir tonu kullanmayın. Bu dudaklarınızın tamamen silikleşmesine ve çirkin bir görüntü oluşmasına neden olur.

Örneğin :

warm beige jailbait nude

Tabi bu renk örnekleri size sadece fikir verme amaçlı. Teninize uygun renk tonunu deneyerek satın alın. İsterseniz ruj yerine bu tonlarda parlatıcı da kullanabilirsiniz. Ayrıca, soluk renkte bir dudak kalemi de sizin tercihinize kalmış.

Hazır “Nude Look Lips” modasından bahsetmişken, size fikir verebileceğini düşündüğüm, ünlü manken Heidi Klum’ un özel koleksiyonu “Very Sexy” ürünlerine yer vermek istedim.

heidiklumverysexy.jpg

heidilipgloss.jpg

heidilipstick.jpg

Renk örnekleri

Heidi Klum “Very Sexy” Fotoğraflar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here