Rujun Kalıcılığını Nasıl Artırırız?

1
341

Sürdüğümüz rujun dudaklarımızda daha uzun süre kalmasını nasıl sağlarız, işte birkaç püf noktası paylaşmak isterim;

Koyu Renkler Seçin

Koyu renkli rujlar daha fazla pigment içerdiği için daha kalıcı oluyor. Gün içerisinde rengi solmaya başladığı zaman bile dudağınızı çıplak bırakmayacak kadar renkli kalabiliyor.

Dudak Bazı

Rujun dudaklarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız dudak bazı makyaj çantanıza eklenmeli. Dudak bazı, dudaklardaki çizgileri doldurarak, pürüzsüz bir zemin hazırlarken, rujun ömrünü uzatıp, uzun süre renginin solmasını engeller. Dudak bazı yerine fondöten ya da kapatıcı da kullanmanız mümkün.

Katmanları Artırın

Dudaklarınıza baz uyguladıktan sonra, üzerini dudak kalemi ile doldurun ve sonra rujunuzu sürün. Ve tabi isterseniz rujun üzerine biraz parlatıcı da sürebilirsiniz. Bu şekilde, tek kat sürülen ruja oranla daha uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz.

Formülünü Dikkate Alın

Ruj alırken formülüne dikkat edin, “long lasting” olarak etiketlenenleri tercih etmeye çalışın.

Minik Bir İpucu

Bir şeyler içerken bardakta kalan dudak izini önlemek için, dudağınızı bardağa değdirmeden önce o bölgeyi dilinizle ya da başka bir şekilde ıslatın. Böylece ruj ile bardağın arasında koruyucu bir katman oluşacaktır. Rujunuz ne kadar az bulaşırsa o kadar kalıcı olur.

Sizin de öneriniz mi var, duymak isterim :)

görsel: beautylish.com

1 YORUM

  1. bir önerim vaaar :) kalıcı olmasını istediğiniz ruju ıslak dudağınıza kalın bir kat halinde sürüp peçeteyle silin sonra ruju tekrar sürün , ruj dudağa yapıştığı için kalıcılığı artar :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here