Sabahları Hızlı Hazırlanmanın Yolları !

0
591

Sabah evden hızlı ve şık bir şekilde çıkabilmek özellikle çalışanların zorlandığı bir durum. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek, küçük ama etkili çözümler :)

Makyaj malzemelerinizi düzenleyin. Günlük kullandıklarınız ile sadece özel günlerde kullandığınız makyaj malzemelerini ayırın. Hızlı makyaj yapmanın bir başka yolu da çok amaçlı makyaj ürünleri kullanmak. Örnek vermek gerekirse; Stila One Step makeup (pudra, astar ve fondöten bir arada), NP Set On the Double Pen (kapatıcı ve maskara bir arada) ve Nars Orgasm Illuminator (dudak ve yanaklara parlaklık kazandırır).

Hafta boyunca giyeceğiniz kıyafetleri hafta sonundan belirleyin. Gardrobunuza kıyafetleri günlere göre etiketleyerek yerleştirin. Böylece sabah kıyafet seçme, hazırlama derdiniz kalmayacaktır.

Kıyafetinize uygun çanta değiştirenlerden misiniz? Sabah çanta geçişi yapmak, bir çantadan diğerine içindekileri aktarmak size zaman kaybettirebilir. Bu noktada bir çanta organizeri size yardımcı olabilir. Böylece yanınıza mutlaka almanız gereken, anahtar, cüzdan, cep telefonu gibi önemli eşyalarınızı bir arada tutabilir, kolayca başka çantaya taşıyabilirsiniz.

Eğer doğal dalgalı saçınız varsa, saçınızı geceden yıkayın ve hafif nemliyken topuz yaparak yatın. Ofise gittiğinizde topuzu açın ve mini saç maşası kullanarak saçınızı hızlıca, birkaç dokunuş ile düzeltin.

Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayın ve gece kreminize birkaç damla bronzlaştırıcı karıştırın. Böylece sabah cildiniz daha kusursuz görünecek ve fazla makyaj uygulamanıza gerek kalmayacaktır.

Fön çekmek için vaktiniz yok mu? O halde saçınızın üst kısmını düzleştirin, sonra bir at kuyruğu ya da topuz yapın. Saç bandı ile görünümü tamamlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.