Saç Boyası Nasıl Daha Kalıcı Olur?

0
1167

sac-boyasi-nasil-kalici-olur

Eğer arada sırada saç renginizi değiştiriyorsanız saç boyanızın ömrü ile ilgili problemler yaşıyor olmanız muhtemel :) Saç renginizin daha uzun süre dayanmasını ve daha kalıcı olmasını istiyorsanız, sizin için bir kaç ufak saç bakımı önerimiz var.

1. Boya dostu ürünler kullanın

Sırf saç renginizi değiştiriyorsunuz diye favori saç ürünlerinizden vazgeçmeniz gerekmiyor. Bir çok ünlü markanın boya dostu şampuanları, saç spreyleri, koruyucuları ve kremleri var. Kullandığınız ürünlerde yapacağınız ufak değişiklikler saç boyanızın solmasını geciktirecektir.

2. Fakat çok fazla kullanmayın

Şampuanınız ya da diğer ürünleriniz her ne kadar boya dostu olsa da çok sık kullanmayın. Uzmanlar zaten her gün saçınızı yıkamanın yanlış olduğunu söylüyor. Üzerine saçınızın rengini açtırdıysanız daha da kötüye gidebilir. Rengi daha hızlı solabilir. İki günde bir yıkayın saçınızı. Yıkamadığınız günlerde de saçınız yağlanıyorsa kuru şampuan ile bunlardan kurtulabilirsiniz.

3. Maske uygulayın

Renk dostu ürünlerin yanında arada sırada saçınıza maske yapabilirsiniz. Evde kolayca uygulayabileceğiniz maskeler var. Duş sırasında uygulayıp biraz daha canlı bir renk için bir süre saçınızda tutup durulayabilirsiniz. Saç renginizi profesyonel yardım ile yaptıysanız, maske için salona gidebilirsiniz. Daha doğru bir maske ile uygulama yapacaklardır. Hem de boyatmak kadar pahalı bir uygulama değil.

4. Güneşten koruyun

Güneş cildinize zarar verdiği kadar saçınıza da zarar verir. Daha çabuk solmasını sağlar. Mümkün olduğunca saçınızı güneşten koruyun, kışın bile! Saçınıza sprey kremler uygulayabilir ya da şapka bere gibi çözümler uygulayabilirsiniz.

5. Krem uygulayın

Her gün sürdüğünüz normal kremlerden bahsetmiyorum. Uzun aralıklar ile uygulanan nemlendirici kremler var. Neden bahsettiğimi biliyorsunuz :) Eğer normal bir saçınız varsa haftada bir, yağlı bir saçınız varsa 10 günde bir uygulayabilirsiniz. Saçınızın sağlıklı dolayısı ile canlı bir renge sahip olmasını sağlar.

6. En iyi tonu seçin

Saçınızın asıl rengi ve seçeceğiniz boya rengi boyanın uzun süre dayanmasında çok etkilidir. Kızıl en hızlı solan renklerden biri. Eğer saçınız koyu ise ve açık bir renge geçecekseniz köklerinizin koyu olarak çıkacağını ve bunun boyanızı soluk göstereceğini unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.