Saç Dökülmesini Önleyen Besinler

0
454

sac-dokulmesi

Saçınızın dökülmesinden şikayet ediyorsanız, bunun beslenme alışkanlıklarınızla da alakalı olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Peki nasıl beslenmeli? İşte saç dökülmesini önleyen besinlerden birkaçı:

  • Somon: Balığın sadece beyniniz için faydalı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Somon, omega 3 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yüzden saç dökülmesini önleyen en etkili besinlerden biridir. Eğer saç kaybından korkuyorsanız somon, ton balığı gibi balıkları tüketmeye özen gösterin.
  • Ispanak: Kemikleri besleyen süper sebze ıspanak, vitamin, antioksidan ve mineraller içerir. Ispanağı ister pişirin, isterseniz smoothie yaparak için, isterseniz de salataya koyun. Her şekilde faydalı bir besindir. Saç dökülmesi sorununuz varsa, ıspanağı ihmal etmeyin.
  • Yumurta: Yumurta, yararlı mı yoksa zararlı mı diye hep tartışmaya açık bir yiyecek olmuştur. Eğer saç dökülmesinden şikayetçiyseniz yumurtayı kesinlikle daha sık tüketmeniz gerekir.
  • Yulaf: Saç ve saç derisi sağlığı için gerekli olan mükemmel bir biyotin kaynağıdır. Kahvaltı yada ara öğün olarak tüketebilir, saçınıza iyilik yapabilirsiniz :)
  • Havuç: Salatada yada gün içinde sağlıklı atıştırmalık olarak yediğimiz havuç da saç dökülmesini önlemeye yardımcı besinler arasında yer alıyor. Lezzetli olmasının yanında, saç derisi sağlığı için gerekli olan yağların üretilmesini teşvik eder.
  • Mercimek: Mercimek, ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerle doludur. Protein kaynağı mercimek hem kaslarınıza hem de saçınıza oldukça faydalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here