Saç Kırılmasını En Aza İndirin

0
216

Saç kırılmasını en aza indirebilmeniz, mevcut kırıkları onarabilmeniz mümkün, fakat sanırım en büyük sorunumuz rutin yaşantımız içerisinde saçımıza gereken bakımı gösterememek. Saçınızın güzel görünmesini sağlamak için şekillendirmekten daha fazlasına ihtiyacınız var; bakım. Ve bu bakımın düzenli olmasını sağlayabilmek. Karşılığını alacağınızdan şüpheniz olmasın :)

Gelin saç kırılmasını en aza indirebilmek için ona nasıl davranmalıyız biraz bundan bahsedelim;

Proteinle Güçlendirin

Eğer saçınızda ciddi bir şekilde kırılma problemi varsa ilk düşünmeniz gereken şey şampuanınızı değiştirmektir. Kırılan saç güçsüz saçtır. Bu sorunu gidermek için saç tellerinizi güçlendiren bir ürüne ihtiyacınız var. Protein zengini şampuanlar kırılan telleri onarmak ve güçlendirmek için en iyi seçimdir.

Saçınızı Nemlendirin

Kimyasallar, ısı ile şekillendirme ve modern yaşamın getirdikleri saçınızı kurutabilir. Bu da saç tellerinizi zayıflatır ve kırılmaya meyilli hale sokar. Saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırmalısınız. Besleyici ve nemlendirici bir saç bakım kremi edinin.

Saçınızı Besleyin

Kırılan saç telleri aynı zamanda vitamin eksikliğinin bir sonucu olabilir. Eczaneden alacağınız saç vitamin takviyesi ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Sıkı Bağlanan Tokalardan Kaçının

Çok sıkı bağlanan lastik tokaların da saçınızın kırılmasında önemli ölçüde payı vardır. Eğer neredeyse her gün saçınızı at kuyruğu yapıyorsanız bu konuda bir adım atmanın zamanı gelmiştir.

Saç Şekillendiricilerin Kullanımını Azaltın

Saçınıza şekil vermek için her gün fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletleri kullanıyorsanız, saçınızın kırılmasını engellemek ve mevcut kırıkları onarmak için bu alışkanlığınızı en aza indirmeye çalışın. Hatta vereceğiniz kısa bir mola bile etkili olabilir. Bu süreçte saçınızın bakım kremini ve vitamin takviyesini eksik etmeyin.

Çok Sık Yıkamayın

Saçınızı sık sık yıkayarak kırılma riskini artırdığınızı biliyor musunuz? Bu şekilde saçınızda bulunan, saç tellerini besleyen ve sağlıklı tutan doğal yağları yok ettiğinizi unutmayın.

görsel: pinterest.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here