Saç Tipinize Göre Bakım Yağları

2
304

Yağlar, saçınızı nemlendirmek, beslemek ve sık görülen kuruluk, kırılma gibi sorunları çözmek için ideal bir bakım yöntemidir. Yapmanız gereken saç tipinize uygun yağı bulmak ve onu saçınızla buluşturmak :) Buyrun size biraz yardımcı olalım :

İnce Saçlara Biberiye Yağı
Biberiye yağı, saç foliküllerini uyarır. Demir, kalsiyum ve B vitamini açısından zengindir, saça parlaklık verir, kalınlığını artırır ve saç dökülmesini azaltır.

 

Dalgalı Saçlara Tatlı Badem Yağı
A, B ve E vitamini bakımından zengindir. Bu yağ saç kırıklarını iyileştirir, saç üretimi için gereken dolaşımı artırır ve cansız saçlara parlaklık verir.

 

Kalın Telli Saçlar İçin Avokado Yağı
Protein, amino asitler, A, D ve E vitamini bakımından zengin olan avokado yağı, saçlar için mükemmel bir kaynaktır. Proteinler saç tellerini güçlendirir, kırılmalara karşı korur. Yoğun bir yağ olduğu için orta ile kalın telli saçlar için uygundur.

 

Kalın Saçlar İçin Zeytin Yağı
Kalın saçlar için bir başka faydalı yağ da zeytin yağıdır. Derinlemesine bir bakım için uygundur. Zeytin yağı tekli doymamış yağ içerir, yıllardır kuru saçlar için kullanılan bir yağdır. Zeytin yağı sadece nemlendirici değil, aynı zamanda içerdiği besleyici antioksidanlar ve omega 3 sayesinde saçın esnekliğini, parlaklığını artırır. Zeytin yağı ağır olduğu için sadece kalın telli saçlara uygundur.

Nasıl Uygulanır ?

Haftada bir ya da iki kere saçınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçınızı şampuanlayın. Eğer daha fazla zamanınız varsa, sıcak yağ bakımını deneyin. Yağı ısıtın ve saçınıza uygulayın. Yağ dokunabileceğiniz sıcaklıkta olmalıdır, çok sıcak olmamalı. Sonra saçınıza ıslak bir havlu sarın, 30 dakika bekleyip durulayın.

2 YORUMLAR

  1. merhaba ben saçlarımmı uzatmak istiyorum en etkili yöntem nedir herşeyi kullanabilirim önemli olan saçlarımın uzması omuzlarımda 2 karış uzunlukta 1 ay sonra düğüğnümüz var o zamana kadar uzatkamk istiyorum neler yapabilirim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here