Saçınıza Hacim Kazandıracak 7 Öneri

1
250

Daha hacimli saçlar hayal ediyorsanız, size birkaç küçük önerim kızlar :)

1. Eğer saçınızı her zaman aynı tarafa doğru ayırıyorsanız, bu saçınızın düzleşip, sönükleşmesine neden olur. Hacim kazandırmak için saçınızı diğer tarafa ayırın, ya da arkaya doğru bırakın. Saç spreyi ile sabitlemeyi unutmayın.

2. Doğru bir saç kesimi, saçınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Saçınıza kat attırabilirsiniz, ama unutmayın ki çok fazla kat saçın tam tersine sönük ve cansız görünmesine neden olabilir.

3. Bu size biraz garip gelebilir ama saçınızı önce kremleyin, daha sonra şampuanlayın. Çünkü saç kremi saçınızın inmesine neden olur, eğer şampuandan sonra uygularsanız saçınız bu yüzden sönük görünebilir.

4. Saçınıza yağ uygulamanın, yağlı bir görünüm vereceğini ve saçınızı yapıştırıp sönükleştireceğini düşünüyor olabilirsiniz. Fakat emin olun ki, doğru miktarda uygulanan yağ, kafa derisindeki ağır yağları temizlemeye yardımcı olur. Palmiye ya da hindistan cevizi yağı saçınıza hacim verir.

5. Banyodan sonra, saçınıza hacim kazandırmak için saçınızı önce kabaca kurulayın. Daha sonra bigudilere sarın, tamamen kurumasını bekleyin.

6. Saçınıza hacim kazandırmanın en garanti yollarından biri de krepe. Saçınızı krepe tarağı ile uçlardan diplere doğru tarayın, daha sonra en yukarıda kalan saç tutamlarını tarakla üzerinden geçerek aşağı doğru düzeltin.

7. Kuru şampuan da, yağlara benzer olarak etki gösterir. Saçınızdaki fazla yağı emer. Böylece saçınız volüm kazanır.

görsel: beautylish.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here