Saçınıza İyi Gelebilecek Yağlar

0
312

Saçınıza İyi Gelebilecek Yağlar

Saç bakımında yağların önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Peki hangi yağları tercih etmeli? İşte saçınıza iyi gelebilecek bazı yağlar;

Argan Yağı

Argan yağı, doğal bir güneş ve ısı koruyucudur. Eğer çok amaçlı doğal bir saç ürünü arıyorsanız argan yağını denemelisiniz. Argan yağı, kırılgan ve kuru saçın esnekliğini artırır, kabarık saçın daha yumuşak ve başa çıkılabilir bir hal almasını sağlar. Yıpranmış saçları onarır. Yani argan yağının popüler olmasının birçok nedeni var.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, sağlıklı bir saç ve saç derisi sağlar. Hem kuru hem de yağlı saç derisine iyi gelir, dengeyi sağlar. Ayrıca yıpranmış saçların doğal parlaklık ve canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Çay Ağacı Yağı

Hayal ettiğiniz saça kavuşmanın yolu belki de çay ağacı yağından geçiyor. Kozmetik sektöründe temizleyici ve anti bakteriyel özelliği ile bilinir. Eğer doğal saç ürünleri kullanmayı seviyorsanız bu yağı deneyebilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağı

Nar çekirdeği yağı, birçok cilt ve saç bakımı ürününün popüler maddesi. Cilt ve saç üzerinde yenileyici etkiye sahiptir. Antioksidanlar ve Punicic Asit adlı esansiyel yağ asidi bakımından zengindir. Kuruyan ve zarar görmüş saç tellerini onarır.

Lavanta Yağı

Güzel kokulu, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisiyle hem cilt hem de saç bakımı ürünlerinde kullanılan lavanta yağı, tüm saç tiplerine uygundur. Saç dökülmesini önler ve fazla yağı alır.

Jojoba Yağı

Eğer kolayca kırılan bir saça sahipseniz jojoba yağı sizin için yerinde bir tercih olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.