Saçınızı Besleyin

0
172

sac.jpg

Daha önce, saçınızın sağlığı ve güzel görünümü için sağlıklı beslenmeniz gerektiğini, saçınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri kan yoluyla temin ettiğini sölemiştim. Yediğiniz her gıda maddesinde yeterli miktarda vitamin ve mineral bulunmaz. Bunu kontrol etmek sizin elinizde.

  • Örneğin, organik yiyecekler tüketerek, saçınızın sağlığına önemli ölçüde katkı sağlayabilirsiniz. Taze meyve ve sebze, saçınızın sağlığı üzerine etkisini çok hızlı bir şekilde gösterir.
  • Sülfür ve silikon bakımından zengin yiyecekleri tercih etmelisiniz. Soğan, sarımsak, yeşil yapraklı sebzeler ve yumurta bunlardan bazılarıdır. Ayrıca, yeteri kadar sülfür alındığında, kellik ve saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya olan insanlarda saç artışını sağladığı yönünde bir teori mevcut.
  • İyot ve kalsiyum açısından zengin besinler de saç oluşumuna yardımcıdır.
  • Kahve, şeker ve tuz kullanımını biraz azaltmanız da yararlı olacaktır. Kahve yerine, su ve madensuyu tüketin. Vücudun sudan yoksun kalması, hücre bozulmalarına yol açar, dolayısıyla da saçınızın kötü görünmesine, saç ve beden sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesine sebep olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here