Saçınızı Canlı Tutmanın 5 Yolu

0
344

1. Kuru Şampuan

Kuru şampuan, hasta olduğunuzda ya da saçınızı yıkamaya vaktiniz olmadığında oldukça pratik bir çözümdür. Size normal şampuan gibi temizlik hissi vermez ama saçınızdaki yağı emerek daha iyi görünmesini sağlayabilir.

2. Derin Temizleme Ürünleri

Saçınıza derinlemesine bir temizlik yapın. Kuaföre fazla para ödemenize gerek, bunun için üretilmiş olan bakım ürünlerinden satın alabilir, evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Bu ürünler saçınızda biriken her türlü saç ürünü kalıntılarını temizler.

3. Yastık Kılıfınızı Sık Sık Değiştirin

Saçınızın uzun süre canlı ve güzel görünebilmesi için hijyen çok önemlidir. Saçınızdaki yağ, dışarıda saçınıza işleyen kötü koku, duman, kirli hava ve kullandığınız saç şekillendirici ürünler, gece yattığınızda yastığınıza transfer olur.
Bu nedenle yastık kılıfınızı sık sık değiştirin.

4. Saç Fırçanızı, Tarağınızı Yıkayın

Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise kullandığınız saç fırçasını, tarağı mutlaka yıkamak. Çünkü saç fırçaları da kullandığınız saç şekillendirici ürünleri, saçınızdaki yağı vb. içerisine hapseder. Ve siz bunları tekrar kullandığınızda saçınız temiz dahi olsa, saç fırçasındaki artıklar saçınızla temas ederek kirlenmesine yol açar.

5. Saçınızı Koruyun

Çevre kirliliği, saçınızı olumsuz yönde etkileyen önemli bir faktör. Ayrıca yemek pişirirken, temizlik yaparken de saçınız kirleniyor. Saçınızı evde yemek, temizlik ile uğraşırken bone, dışarıda ise şapka, atkı ile koruyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here