Saçınızı Doğru Bir Şekilde Yıkıyor musunuz?

5
218

Saçınızı doğru bir şekilde yıkadığınıza emin misiniz? Doğru bir şekilde yıkanmayan saçta cansızlık, saç tellerinde yıpranma gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu nedenle gelin sık yapılan yıkama hatalarına bir göz atalım;

İyice Islatmamak

Banyoda en sık yapılan hatalardan biri şampuandan önce saçı iyice ıslatmamaktır. Şampuanlama işleminden önce saçınızı 3-4 dakika boyunca hiç kuru yer kalmayacak şekilde ıslattığınızdan emin olun ve sıkmayın.

Saç Tellerini Ovalamak

Yapılan bir diğer hata ise saçı şampuanladıktan sonra saç uçlarını ovalamaktır. Bu davranış saç tellerinize zarar verir. Bunun yerine saç derinize parmaklarınızla masaj yaparak şampuanı asıl ihtiyacı olan yere dağıtın.

Tekrar Şampuanlamak

Saçınızı iki kere şampuanlamanıza gerçekten gerek yok. Sadece bir defa şampuanlayıp durulamanız yeterli olacaktır.

Yeterince Durulamamak

Sıra saçınızı durulamaya geldiğinde, onu yeterince duruladığınızdan emin olmanız gerekir. Aksi halde iyi durulanmayan saç mat görünmeye başlar. Aynı zamanda saçınızda şampuan kalıntıları olacağı için bu hiç de hoş bir görüntü yaratmayacaktır.

Saç Kremini Yanlış Yere Uygulamak

Sık yapılan hatalardan biri de saç kremini yanlış bölgede kullanmaktır. Saç kremini saç derinizden uzak tutun, saç uçlarınıza uygulayın. Saç kremi derinizde yağlanmaya neden olur. Ayrıca saçınızı son olarak soğuk su ile durulayın, böylece daha parlak görünecektir.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here